Postrek na mačky

Add, zdieľanie tlačidiel na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestShare do Moreaddthismore

Mačky sa môžu striekať z mnohých možných dôvodov. Najčastejšie sa tento nevhodný vzorec močenia vyskytuje skôr na vertikálnych povrchoch, ako v krabici s vrhou alebo na podlahách. Mnohokrát sa tento typ striekania vyskytne v blízkosti okien alebo dverí. Postrek týmto spôsobom zvyčajne znamená, že mačka je emocionálne vzrušená alebo rozrušená z toho, že sa niečo deje buď v tele alebo vo vonkajšom prostredí.

Choroba akéhokoľvek druhu môže spôsobiť zmeny v návykoch na odstraňovanie mačacích macích, a preto každá mačka s chronickým postrekovaním mimo podstielky by mala dostať úplné veterinárne vyšetrenie a lekárske spracovanie vrátane analýzy moču. Ak boli vylúčené lekárske príčiny, PET je s najväčšou pravdepodobnosťou postrekovanie kvôli environmentálnym stresom. Tieto stresy môžu zahŕňať iné zvieratá doma alebo zvieratá na dvore.

Ošetrenie postrekovania môže zahŕňať modifikáciu životného prostredia, vrátane pridávania podstielkových škatúľ, ako aj vyskúšanie rôznych typov vrhov, okrem niekedy presunutia podstielky preč od vonkajších stresorov. V niektorých prípadoch môžu byť cenné aj výrobky z feromónu, ako je Feliway. Prírodné upokojujúce činidlá vrátane pokoja alebo vyrovnania môžu tiež pomôcť upokojiť niektoré mačky. Nakoniec, lieky na predpis, ako je amitriptylín alebo clomipramín, sa tiež môžu pokúsiť pomôcť znížiť toto nežiaduce správanie.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *