Petmeds® ošetrenie psieho psieho, ktorý zjedol čokoládu

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare do PinterestpinterestpinterestShare do Moreaddthismore9

Požitie čokolády je jednou z najtypickejších toxicity, ktoré sa vyskytujú vo veterinárnej praxi. Je to obzvlášť typické počas sviatočnej sezóny, kde k nim zvieratá často dostávajú prístup z spoločenských udalostí alebo z vianočného stromu, okrem neodolateľného želania strážcov zvierat poskytnúť svojim psím spoločníkom len trochu ošetrenie. Zatiaľ čo trochu požitia čokolády nespôsobuje u mnohých psov veľa problémov, iné zvieratá sú oveľa citlivejšie.

Zdá sa, že problém je v riešení teobromínu v čokoláde vytvorenej v tele po požití. Theobromín môže spôsobiť rôzne stupne neurologických indikácií u psov vrátane excitácie, rýchleho srdcového rytmu, ako aj záchvatov. Ostatné zvieratá môžu iba ustanoviť rozrušenie tráviaceho traktu vrátane hnačky a zvracania. Ak sa domáce zviera chápe, že má požitú čokoládu, môžete spôsobiť zvracanie, aby sa zabránilo absorpcii, ak sa vykonáva v priebehu niekoľkých hodín po požití. V závislosti od veľkosti psa môže kdekoľvek medzi čajovou lyžičkou, ako aj niekoľkými polievkovými lyžicami peroxidu vodíka voľného predaja spôsobiť zvracanie požitej čokolády. Ak je neúspešný, mnohí veterinári získali prístup k IPECAC, ktorý môže tiež spôsobiť zvracanie, okrem poskytovania podpornej starostlivosti, ako je napríklad podávanie spusteného uhlia, aby sa predišlo ešte väčšiemu absorpcii čokolády, okrem podporných IV tekutí zvracanie alebo hnačka.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *