Metóda holistickej veterinárnej medicíny

AddsThis zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestshare do Moreaddthismore

Jednou z najrýchlejších rastúcich oblastí miery záujmu v ľudskej aj veterinárnej medicíne je výber voľných možností veterinárneho lekárskeho ošetrenia. Tieto voľby sa nazývali rôzne mená od integračnej veterinárnej medicíny až po alternatívnu veterinárnu medicínu po holistickú veterinárnu medicínu. Mnohé z týchto možností liečby majú tendenciu pozerať sa na telo ako choré ako jediný celkový organizmus, ako oveľa mechanickejší a redukcionistickí metóda, ktorú tradičné lieky vnímajú choroby, pretože naše zvieratá sú choré iba v postihnutých častiach, ktoré sú sťažnosťou .

Ak by toto rovnaké astmatické zviera bolo liečené holistickým veterinárnym lekárom kvalifikovaným v konvenčnej čínskej medicíne (známe ako TCM), ako aj akupunktúra alebo v homeopatii, choré Airways by sa považovali za iba jedno znamenie celého pacienta. Ostatné individualizačné príznaky klienta vo zvyšku tela by však boli podobne nevyhnutné pri príchode s individualizovaným plánom lekárskej liečby. Cieľom liečby by bolo, aby bol PET všeobecne zdravší, menej zraniteľný voči budúcim astmatickým útokom okrem iných problémov so zdravím a wellness.

Jedným z obrovských rozlíšení medzi dvoma lekárskymi návrhmi choroby, ako aj liečbou je to, že tradičná lekárska metóda ponúkne oveľa rýchlejšiu úľavu a potlačenie príznakov, zatiaľ čo s mnohými holistickými spôsobmi by bola oveľa väčšia trpezlivosť a časový záväzok. Potrebné pri liečbe klienta s takou chronickou chorobou. Napríklad v tradičnej veterinárnej medicíne by sa astmatické zviera považovalo za len choré dýchacie cesty s alergickým zápalom, ako aj zúženie dýchacích ciest. Zvyšok pacienta by sa videl individuálne, ako aj nezohľadnil sa zapojený do choroby dýchacích ciest. Liečebné terapie by boli rovnaké pre každé domáce zvieratá, zamerané iba na blokovanie zápalu dýchacích ciest, ako aj na odstránenie zúženia, pričom ignoruje zvyšok tela. V niektorých prípadoch môže mať dlhodobé využívanie týchto liekov nežiaduce vedľajšie účinky na zvyšok tela.

Napriek tomu existujú situácie vo veterinárnej medicíne, ako napríklad pri akútnej traume, okrem akútnej chrbtice a kĺbových problémov, kde holistické lieky, ako je akupunktúra, chiropraktika a homeopatia môžu pôsobiť ešte rýchlejšie, omnoho bezpečnejšie, ako aj oveľa účinnejšie ako tradičné drogy. Rovnako ako pri zvládaní chronických a spoločných problémov, mnohí veterinárni lekári bežne používajú integračný lekársky prístup, ktorý využíva aj tradičnú medicínu, okrem iných bezplatných terapií, ako sú výživové doplnky, chiropraktická, osteopatia, akupunktúra, ako aj fyzická terapia.

Motivoval by som opatrovníkov zvierat, ktorí premýšľali o integračnej alebo dokonca čisto holistickej veterinárnej metóde, aby objavili veterinárni lekárov s dostatočnými zručnosťami, ako aj ktorí absolvovali nepretržité školenie v týchto voľných oblastiach. Medzi vynikajúce zdroje informácií patrí aj Americká holistická veterinárna lekárska asociácia v Bel Aire, Maryland www.ahvma.org okrem Akadémie veterinárnej homeopatie www.theavh.org. Obe stránky majú tiež odkazy na ďalšie holistické zdroje informácií, ako aj na veterinárnych lekárov.

Veterinárna starostlivosť

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *