Najlepšie spúšťače pre páchnuce domáceho maznáčika (a presne ako pomôcť!)

AddTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare pre Moreaddthismore8

Mimoriadne typická okolnosť poskytnutá vo veterinárnom centre je, keď sa opatrovník zvierat sťažuje na „páchnuceho domáceho maznáčika“. Ak sa objaví zápach objaveným s našimi živočíšnymi spoločníkmi, ktorý je buď nezvyčajný, silný alebo vytrvalý, je nevyhnutné vykonať úplné veterinárne vyšetrenie, ako aj vyhodnotenie, okrem potenciálne určité diagnostické testovanie, aby sa objavil zdroj chudobných Zápach, okrem toho najlepšieho liečebného plánu.

Pravdepodobne jedným z najtypickejších spúšťačov videných vo veterinárnej metóde je, keď sú postihnuté alebo infikované análne žľazy. Mnohé z týchto zvierat budú mať v anamnéze skóre svoje análne oblasti na zemi, okrem hryzenia alebo rozdrvenia v oblasti okolo chvosta. Zápach tu zaznamenaný tu bežne pripomína jednu z páchnucej alebo umierajúcej ryby. Je nevyhnutné, aby sa análne vyhodnotili a/alebo vyjadrili análne žľazy, aby sa predišlo ešte väčšiemu nepohodlia, okrem toho, aby sa zabránilo alebo liečila akýkoľvek typ infekcií análnych žliaz alebo abscesov.

Ďalšou typickou príčinou páchnucich zvierat je existencia zubného ochorenia. Väčšina dospelých a starších zvierat má určitú úroveň periodontálneho ochorenia, ktoré, ak sa nelieči, môže mať za následok nielen chorobu ďasien, ako aj bolesť zubov, avšak aj zvýšené nebezpečenstvo rozvoja infekcií nielen v ústach, avšak podobne v ústach Ostatné oblasti tela, ako napríklad srdce, pečeň, ako aj obličky. Okrem zlého zápachu okolo hlavy môžu mať množstvo zvierat so zubnou chorobou extrémne slintanie, ťažkosti s žuťmi ich jedlo alebo sú citlivé, keď sa dotýkajú okolo hlavy. Zlý dych môže tiež naznačovať systémové ochorenie niekde inde v tele, najmä ak sú prítomné zápach ketónov, čo môže naznačovať ochorenie obličiek, pankreasu alebo čreva. V tejto situácii bude veterinárny lekár bežne prevádzkovať profil CBC/chémie v krvi, okrem analýzy moču, pri nákupe, aby oveľa lepšie definoval príčinu zlého dychu, ak klient nemá značné zubné ochorenie.

Ďalšou typickou príčinou páchnucich zvierat v oblasti hlavy je existencia infekcie kvasiniek a/alebo bakteriálnej uší. Takéto zvieratá môžu mať históriu trasenia hlavou alebo poškriabania uší, okrem citlivosti okolo uší, okrem premenlivej existencie páchnuceho alebo voskového výboja, ktoré bežne vonia kýčovité alebo ako spotené ponožky. Vo vážnych prípadoch je možné vidieť skutočný ekologický alebo žltý hnis z uší.

V iných prípadoch môžu indikácie rôznych zápachových erupcií/infekcií kože alebo horúcich oblastí so značnou kôrou, ako aj výtokom, tiež spôsobiť nepríjemné pachy na domácich miláčikoch. Liečba z nich môže zahŕňať šampóny na predpis a/alebo perorálne antibiotiká alebo antihistamín/kortikosteroidné prípravky, pretože početné z týchto zvierat trpia inhalačnými/kontaktnými alergiami chápanými ako atopia alebo dokonca potravinové alergie.

Je zrejmé, že ak má domáce zviera tráviaci trakt rozrušený zvracaním a/alebo hnačkou, strážcovia zvierat môžu v rámci histórie nahlásiť nepríjemný zápach prichádzajúci zo zvieraťa. Bez ohľadu na to, aká je príčina páchnuceho domáceho maznáčika, bežne je potrebné úplné vyšetrenie, ako aj potenciálne laboratórne testovanie, aby sa zabezpečilo, že zviera je správne diagnostikované a podľa toho aj liečené.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *