Petmeds® Liečba hypertyreózy u mačiek

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPirestShare to Moreaddthismore53

Hypertyreóza alebo hyperaktívna štítna žľaza je najtypickejšou hormonálnou chorobou pozorovanou u starších mačiek. Medzi najtypickejšie príznaky patrí strata hmotnosti (napriek zvýšenej chuti), okrem zvýšeného smädu a močenia. Niektoré mačky môžu byť nakoniec nepokojnejšie a viac vokalizovať, okrem toho, aby sa stanovili nevhodné močenie alebo defekácia. Ak sa nelieči, hypertyreóza môže viesť k vysokému krvnému tlaku, poškodeniu obličiek alebo sekundárnym srdcovým ochorením.

Diagnóza sa zvyčajne vykonáva meraním krvi hladín štítnej žľazy, zvyčajne T4 v spojení s voľným T4. Tradične existujú tri možnosti liečby. Najtypickejším typom liečby je liek na predpis, ktorý sa považuje za metimazol. Tento liek sa musí poskytovať každý deň dvakrát denne, ako aj periodické sledovanie krvi štítnej žľazy je potrebné každé 3 až 6 mesiacov po získaní predbežného riadenia, okrem sledovania počtu krvi, ako aj funkcie pečene/obličiek, aby sa vytvorili Určite neexistujú žiadne choré dopady liekov.

Mačky sa občas skončia letargickým, zvracaním alebo stratia chuť do jedla na metimazol. Avšak s úpravou dávky väčšina mačiek toleruje metimazol dosť dobre, čo je potrebné udržiavať na životnosť mačky. Medzi ďalšie možnosti liečby patrí využitie rádioaktívneho jódu, ktorý mnohí uprednostňujú vo väčšine prípadov jediná liečebná liečba. Chirurgické odstránenie štítnej žľazy už nie je také bežné z dôvodu chirurgického nebezpečenstva u mnohých z týchto starších mačiek.

Podľa mojich skúseností nie je také veľa účinných doplnkov pre mačky na liečbu nadmernej štítnej žľazy, ak však vaša mačka bude akceptovať varené vegetariánske vegetariány, ako je brokolica alebo kapusta, niekedy môžu mať účinok na zníženie štítnej žľazy. Niektoré z bylinkových buglewedu boli využívané, avšak údaje týkajúce sa účinnosti sú obmedzené.

Hypertyreóza

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *