Močová inkontinencia u psov, ako aj u mačiek (unikajúci moč)

Add, zdieľanie tlačidiel na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to Pinterestpinterestpinterestshare do Moreaddthismore12

Jedným z oveľa typickejších problémov s močom u mladých aj starých psov, ako aj niekedy mačky, je domáci miláčik, ktorý zrazu stratil svoju schopnosť držať moč. Je nevyhnutné, aby veterinárny lekár zistil, či má domáce zvieratá závažnosť močenia (čo môže naznačovať celú inú klasifikáciu chorôb) alebo či domáce zviera uniká močom, zvyky sa často objavujú objavením močových oblastí v miestach odpočinku, ako aj Pri chôdzi alebo hre nedobrovoľne spánok alebo dribling moču.

Mnoho šteniat ide s fázou submisívnej močenia, kde nedobrovoľne močia, keď ich nadmerne privítajú opatrovník alebo iní ľudia. Toto časové obdobie je však zvyčajne krátke, ako aj zvieratá často vyrastú tento typický problém šteniat. Spúšťače nedobrovoľného močenia alebo inkontinencie u starších zvierat zahŕňajú množstvo možností. Jedným z oveľa typickejších spúšťačov je strata hormónov publikovania kastrovania alebo spayingu, pretože pohlavné hormóny sú zahrnuté do zachovania tónu svalovej hmoty okolo močovej trubice, ktorá vedie z močového mechúra zvonku.

Mnoho rokov späť veterinárni lekári sa často používali ako prvá línia liekov Nízke dávky hormónov, ako je estrogén, ktoré mali mená ako Stilbestrol alebo DES. Keďže príležitostné vedľajšie vplyvy pozorované pri pohlavných hormónoch teraz používame tieto lieky s dostupnosťou účinných liekov, ako je fenylpropanolamín, Proin, ako sa chápe vo veterinárnej medicíne. Aj keď tento liek bol v ľudskom lekárstve zakázaný od neobvyklých kardiovaskulárnych rizík, stále je jednou z prvých línií liekov na predpis používané vo veterinárnej medicíne pre psov s týmto typickým problémom.

Ďalšie oveľa prirodzenejšie možnosti, ako napríklad úniky homeopetov, nie sú oveľa menej efektívne podľa môjho názoru, ako aj skúsenosti, keď sa používajú dlhodobo. Ak proin a/alebo nízka hormonálna terapia dávky nepomôže, v niektorých prípadoch sa veterinárni lekári obrátia na lieky použité pre pacientov s posteľou ľudí. U starších domácich miláčikov, kde oslabenie funkcie miechy a/alebo miechy alebo choroby disku môže hrať funkciu v inkontinencii, môžu alternatívne medicíny, ako je chiropraktika a/alebo akupunktúra, v niektorých prípadoch poskytnúť týmto zvieratám úľavu. Rastúca oblasť veterinárnej fyzickej terapie môže tiež hrať funkciu ako doplnok k liečbe inkontinentných domácich miláčikov.

Bez ohľadu na to, ktorý liek alebo prírodná metóda je vyskúšaná, je nevyhnutné, aby každé domáce zviera s unikajúcim problémom moču skrílilo veterinárny lekár na infekciu moču/prostaty, neurologické choroby alebo nádory (najmä u starších domácich miláčikov), predtým, ako sa symptomatická liečba používa dlho. termín.

Inkontinencia

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *