Petmeds® Breed konkrétne zdravotné problémy

AddsThis zdieľanie ButtonsShare do FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestshare do Moreaddthismore

Pri výbere domáceho maznáčika sa mnohí klienti zvyčajne pýtajú, ktoré plemená majú najdôležitejšie zdravotné problémy. Aj keď akékoľvek plemeno môže získať veľa chronických chorôb, niektoré plemená sú oveľa náchylnejšie na konkrétne problémy ako iné. Napríklad kokeršpanielovia sú veľmi náchylní k problémom s očami a ušiami, okrem chronickej kože a autoimunitných/alergických chorôb. Jazvečky sú obzvlášť náchylné na problémy s chrbticou/diskom, ktoré sa môžu stať chronickým a odrádzajúcim od liečby.

Buldogs sú veľmi náchylní na alergické ochorenie kože a uší, ako aj problémy s ich dýchaním v dôsledku anatómie ich dýchacích ciest. Zlatí retrievers a boxeri sú veľmi náchylní k početným chronickým alergickým a hormonálnym chorobám, ako aj k rakovine. Podľa mojich skúseností jedným z plemien, ktoré zistím, že má najvyšší výskyt zdravotných problémov, sú Sharpeis, ktoré majú početné chronické kože/oči/ucho a iné choroby a choroby sprostredkované imunitou rôznych orgánov. Nemeckí pastieri sú náchylní na chronické tráviace alebo alergické ochorenie kože, ako aj problémy s bedrami/kĺbmi, ako aj na poruchy správania.

Bez ohľadu na to, ktoré plemená alebo mix plemena psie, ktoré uvažujete, akékoľvek plemeno môže trpieť akýmkoľvek chronickým ochorením. To by však nemalo brániť vám a vašej rodine, aby ste si vybrali ideálneho celoživotného priateľa. Ďalšie informácie o konkrétnych obavách o zdravie plemena môžete vždy vyhľadať radu so svojím veterinárnym lekárom.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *