Nevhodné močenie v rodinných domácich miláčikoch

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore

Nevhodné močenie je typický vedecký problém u oboch psov, ako aj u mačiek. Jedným z prvých cieľov, ktoré máme ako veterinári, je zistiť, či je nesprávne močenie z dôvodu správania alebo zdravotných dôvodov. Problémy so správaním sú veľa typických u mimoriadne mladých a starších domácich miláčikov. Veľa šteniat (najmä plemená hračiek) bude zvyčajne trvať niekoľko mesiacov, kým sa úplne domáci vlak.

V druhom spektre môžu staršie rodinné domáce zvieratá vykazovať senilné modifikácie, ktoré vedú k nesprávnemu močeniu, okrem toho, že majú ďalší geriatrický zdravotný problém, ktorý vedie k nepriaznivému močeniu.

Každý domáci miláčik s anamnézou nesprávneho močenia musí mať úplné fyzické vyšetrenie, ako aj analýzu moču vykonané u regionálneho veterinárneho lekára. Ak je to potrebné, môžu sa tiež vykonať ďalšie krvné testy, röntgenové lúče alebo ultrazvuk. Ďalším kľúčovým rozdielom pre tento problém je, či domáce zviera nedobrovoľne unikajú moču, kde kladie alebo spí, alebo či existuje závažnosť močenia.

Inkontinencia sa zaobchádza úplne iným spôsobom ako nesprávne močenie od zápalu alebo infekcie. Liečba bude závisieť od základných spúšťačov, ako aj od antibiotík, anti-spasmodických liekov, ako je amitriptylín alebo lieky, ako je napríklad predpis PROIN pre tých inkontinentných domácich miláčikov. Lieky ako Anipryl (t. J. Selegilín), ako aj doplnky mastných kyselín, ako je neuveriteľne čistý omega 3, ako aj antioxidanty, ako je napríklad priónny, všetky môžu pomôcť so staršími domácimi miláčikmi.

Inkontinencia

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *