Nadradenie v mačkách

AddsTis zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestshare do Moreaddthismore2

Prípúšajúcim sa problémom s pokožkou, ktorý sa vyskytuje u mnohých mačiatkových spoločníkov, je, keď majú nadradený a/alebo vytiahnú vlasy. Môže sa to vyskytnúť v ktorejkoľvek časti tela, ale mnohé sa zvyčajne vyskytujú v oblastiach brucha a boku. Mnohokrát nebudú existovať žiadne ďalšie primárne kožné lézie alebo erupcie, ale iba prítomnosť holičských a skrátených vlasov. Akákoľvek mačka, ktorá sa prejavuje v tomto stave, mala by mať úplné spracovanie kože, vrátane prípadne kožného škrabanca na roztoče, hodnotenie chĺpkov pre vonkajšie kožné parazity vrátane blch a vší, ako aj rozsiahla dermatologická história na vyhodnotenie možných podkladových inhalačných/kontaktných alergií a /alebo potravinové alergie.

U starších mačiek zistím, že v niektorých prípadoch môžu vnútorné metabolické choroby spôsobiť nadmerné starostlivosť a ťahanie vlasov vrátane chorôb, ako je hypertyreóza. Preto by sa tu malo prediskutovať akékoľvek stredné vek až staršie mačky s touto prezentáciou. Podľa mojich skúseností má veľká väčšina mačiek s touto prezentáciou nejaké alergické ochorenie kože. Odporúča sa aj úzka inšpekcia blch a/alebo blchových nečistôt.

Liečba nadmerného zvyšovania/holičstva bude závisieť od hodnotenia týchto základných príčin. V prípadoch, keď nie je možné nájsť žiadne základné príčiny, je potom podozrenie na napätie alebo nervové ťahanie vlasov. V týchto prípadoch môžu lieky ako amitriptylín alebo klomipramín znížiť olizovanie vyvolané stresom. Vo všetkých týchto prípadoch budem zvyčajne odporúčať prírodnú, najlepšie surovú stravu na báze mäsa, ktorá má zvyčajne fantastické zdravotné výhody. Ak to nie je možné, prírodné konzervované diéty vrátane diét podľa odrody prírody, Petguard a Wysong sú mojimi obľúbenými. Imunitné zosilňovače, ako je napríklad tekutina vetri-DMG, môžu byť tiež cenné v mnohých z týchto prípadov, najmä ak existuje emocionálna súčasť problému.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *