Poskytovanie aspirínu mačkám

AddsTis THE DHCEING ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare pre PinterestPinterestPinterestShare pre Moreaddthismore37

S kmeňmi hospodárskeho spomalenia v našej krajine, ako aj so zvýšenými nákladmi na veterinárne skúšky, sa veľa strážcov zvierat často snaží o svoje vlastné lekárske skrinky, aby pomohli uľahčiť nepohodlie u psov a mačiek. A hoci je vždy dôležité, aby sa opatrovník zvierat overil so svojím miestnym veterinárnym lekárom pred podaním akýchkoľvek liekov na pulty doma, je to veľmi dôležité pre majiteľov mačiek, ktorí si často neuvedomujú, že mačky sú špeciálne v tom, ako metabolizujú lieky. To naznačuje, že niektoré lieky, aj keď zvyčajne tolerované ľuďmi alebo psami, môžu spôsobiť zdravie a život ohrozujúce následky u našich mačiek.

Platí to najmä vtedy, keď sa týka aspirínu a Tylenolu uľavenia bolesti. Kvôli špeciálnemu metabolizmu pečene mačky neriadia aspirín veľmi dobre, ak sa podávajú pri vysokých dávkach, a dokonca aj jedna dospelá tableta tylenolu (325 až 500 mg) môže byť pre mačky smrteľná a smrtiaca. Dokonca aj minimálne hladiny expozície tylenolu môžu rýchlo spôsobiť depresiu, zvracanie, ťažkosti s dýchaním, hnedú farbu ďasien, dýchacie ťažkosti a opuch labiek a tváre.

Pri minimálnych dávkach sa môže vyskytnúť fulminantné zlyhanie pečene. Ak ste urobili chybu, keď ste svojej mačke dali svojmu mačke akýkoľvek Tylenol a/alebo vašej mačke dostala aspirín, ktorý spôsobuje niektoré z týchto príznakov, je potrebná okamžitá a pohotovostná lekárska starostlivosť. V skutočnosti, aby sme preukázali, aké citlivé mačky sú pre tieto nesteroidné protizápalové látky, keď kardiológovia predpisujú aspirín aspirínu mačkám s určitými typmi srdcových chorôb, je to pri minimalizovanej dávke jedného polovice dieťaťa aspirínu každú sekundu až tretí deň.

Vezmite si domov tento blogový príspevok, aby ste svoju mačku nikdy nevyliečili doma, pokiaľ sa najskôr nekontrolujete s miestnym veterinárnym lekárom alebo pohotovostným veterinárnym zariadením. Je zaujímavé, že jeden z mojich najobľúbenejších antioxidačných doplnkov proantozón, sa skutočne ukázalo, že minimalizuje poškodenie tylenolu mačkami, ktoré boli vystavené. Proantozón má veľké množstvo zvyknutí u psov a mačiek vrátane protizápalových, ako aj redukcie bolesti. Mnoho našich mačkových priateľov môže byť poskytnutá dramatická úľava bolesti s bezpečnými výživovými doplnkami, ako sú intenzívne Yucca a COSEQUIN pre mačky. Avšak, ako v prípade akýchkoľvek doplnkov, vždy odporúčam, aby mačkovité opatrovníci požiadali o radu so svojimi veterinárnymi lekármi pred podaním akéhokoľvek doplnkov alebo liekov proti počítadle.

lieky na zdravie mačiek

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *