Ako posilniť impulzné riadenie impulzu vášho psa – 5 tipov

Toto publikovanie je o tom, ako presne zvýšiť kontrolu impulzu vášho psa. Alebo, sebakontrola.

Tým naznačujem, že pomáham vášmu psovi zvládnuť jeho impulzy na veci, ako je chytenie jedla, prenasledovanie mačky, kňučanie, štekanie, štekanie alebo skákanie.

Je to všetko o mentorovi trochu trpezlivosti!

Môj psí remy je príkladom psieho psu s extrémne obmedzenou kontrolou impulzov, takže na tom budem pracovať spolu s vami!

Prečo je impulzný riadenie pre psov nevyhnutný

Zvýšenie riadenia impulzu vášho psa je vo všeobecnosti nevyhnutné, pretože mu to pomôže byť oveľa dobrým psom.

Aj keď sa často zameriavame na to, aby sa naše psov, ako aj šteniatka zastavili konkrétne „zlé“ návyky, ako je skákanie alebo štekanie alebo štekanie, práca na vylepšovaní všeobecnej sebakontroly psa je mimoriadne nevyhnutná, pretože sa prenikne do všetkých tréningov.

Psík, ktorý sa učí, že niektoré impulzné spravovanie bude mať jednoduchší čas, ktorý sa obmedzuje na skákanie na hostí, štekanie na mačke alebo chytiť košíčky zo stola.

Známky, že váš psí má bitovú impulznú kontrolu

Predtým, ako sa dostaneme presne do toho, ako zvýšiť kontrolu impulzu vášho psa, chcem sa podeliť o niektoré tradičné náznaky, že váš psí môže vyžadovať určitú prácu (Remy!).

Všetci psi majú s najväčšou pravdepodobnosťou problém s najmenej 1 alebo 2 z týchto príkladov, ak sa zdá, že váš psíc má problémy s takmer všetkými z nich, pravdepodobne potrebuje nejakú prácu s impulznou kontrolou!

Znaky s nízkym impulzom spravujú u psov:

Nepočúva
Za prechádzky vám vôbec neplatí úroky
Ľahko rozptýlené alebo sa nemôže sústrediť
Nezrelý
Všeobecne
Sa zdá byť hyper alebo úzkost
Často okolo priestoru
Šteká vo všetkom
Kňučanie často
Nemôžem sedieť a nemôže relaxovať
Rýchlo sa frustruje, ako aj šteká
Uchopiť liečby alebo jedlo
Dostane majetok hračiek alebo potravín
Žiadna trpezlivosť
Skočí na ľudí alebo labky na ľudí
Nezostane, keď to bolo povedané
Ústa alebo uhryznú ľudí ako šteniatko
Posadnutý načítaním alebo hračkami
Jedlo alebo liečiť posadnuté
Uhryznutie po ruke, aby ste získali dobroty

Opäť sú to len niektoré všeobecné príklady. Všetci psi šteka alebo kňučanie občas, stres a úzkosť, ako aj agresia môžu byť vyvolané mnohými problémami, ako aj mnohí psi sú „hrubí“, ak mali trochu tréningu.

Ale ak sa zdá, že váš psík je tvarovaný do mnohých z vyššie uvedených kategórií, práca na impulznom riadení by bola skvelou miestom na začiatok!

Nerobte si starosti, celkom čokoľvek vyššie vysvetľuje môj psí remy, takže nie ste sami. (Boh mi pomáha.)

Ako zvýšiť riadenie impulzu vášho psa – 5 nápadov

Existuje mnoho metód na zvýšenie zvládania impulzu vášho psa, ale rozhodol som sa zachovať tento zoznam piatich nápadov. Pozerám sa dopredu, aby som počul vaše príklady v komentároch.

1. Pracujte na základných schopnostiach poslušnosti

Sadnite si, dole, zostaňte.

Toto je základ pre budovanie sebakontroly.

Väčšina z nás dokáže presne prísť na to, ako poučiť psie sedenie, dole a pobyt, avšak zložitá časť je na tomto každodennom pracovnom mieste, aby sa vytvorila základná nadácia.

Mali by sme všetci pracovať s našimi psami každý deň na týchto základoch, aby si sadli, ľahli si a zostali na velení aj v rušivých oblastiach alebo keď sa im to necíti.

Je zrejmé, že to začína v dome na pár sekúnd, ako aj potom, ako požadujeme hľadanie metód, ktoré obťažujú našich psov oveľa viac, ako aj viac.

Možno je to niečo také ľahké, ako ich požiadať, aby zostali, ako aj potom, ako sa na zem ako rozptýlenie. perhaps it’s asking them to lie down before heading out for a walk.

Or perhaps we ask them to lie down as well as stay for a full minute before they eat rather than 3 seconds.

Všetci naši psi sú na rôznych úrovniach, pokiaľ ide o základnú poslušnosť a vždy existuje, vždy priestor na zlepšenie.

I can’t tension sufficient exactly how essential these fundamentals are.

Often, when somebody emails me asking exactly how to stop her canine from jumping or exactly how to stop her canine from barking, it comes down to a lack of obedience training.

If your canine won’t sit when asked without any distractions, exactly how on earth might the canine potentially have the self-control not to jump on somebody in an interesting environment?

Taking any type of type of training class can truly help. Don’t obsess about what “style” is best. any type of training is typically much better than no training.

2. request a easy task before your canine gets what he wants

Look for little methods to reward your canine for patience as well as self-control.This isn’t about being “dominant” or “alpha.” It’s about motivating client behavior.

You don’t want a demanding, rude dog. You want a polite dog.

So, if your canine is pawing at you for attention, ask him to lie down before you pet him.

This is just one example. No, I don’t imply you can’t meal out totally free affection from time to time! I’m referring to demanding, rude dogs. in some cases they requirement a bit “tough love.”

If your canine is excited to head out for a walk, ask him to sit or lie down at the door. exact same goes before eating or playing with a toy or entering the canine park or whatever it may be.

*Enjoying this article? get realistic canine training tips emailed when a week. Kliknite tu

3. Play “leave it/take it” games to boost your dog’s impulse control

With these type of games, the canine is discovering to manage his impulse to grab the food.

There are all kind of videos about this as well as you can change the rules to in shape you as well as your dog.

The version I’m many familiar with is canine fitness instructor Susan Garrett’s “It’s Yer Choice” game.

I couldn’t discover a fantastic video, however the one below from a different fitness instructor provides you a general idea.

You begin by holding little treats in your closed hand. let your canine nose as well as mouth your closed hand as well as the second he stops nudging or licking your hand, you open your hand as a reward as well as pause.

If he goes for the treats, you close your hand again. If he waits, you pick up one treat from your other hand as well as provide it to him.

No requirement to state “leave it.” Your canine is really discovering on his own that if he is patient, he gets the treat.  It’s his option to get the treat or not. No verbal command necessary.

Very quickly, the canine will discover to back away from your hand in order to get the food faster. even Remy discovered this practically immediately, as well as the practice stuck with him. It’s truly fun to view them discover this so quickly.

Next, you can set the food on the ground, which the fitness instructor performs in the video above.

If he goes for the food before you state “take it” you would just cover it with your hand (assuming he’s not food aggressive).

You can work on these games utilizing your dog’s meals if you feed dry food. Feed some or all of his food by hand as you work on impulse manage as well as “take it.”

We like to train with the soft, jerky treats called wellness Well Bites.

4. utilize a clicker as well as work on shaping new behaviors

A clicker is a extremely useful tool since you can “mark” the habits you’re searching for the immediate it occurs. The noise as well as timing of a clicker is much more consistent than a person’s voice.

The reason a clicker can assist with impulse manage is since the canine is making decisions on his own. He selects what behaviors to perform in order to get the “click” as well as the treat.

Order a clicker here.

Rude, “impulsive” habits from my canine such as jumping on me or trying to grab the treats gets him nothing.

Sitting, lying down (or whatever we’re working on) gets him the click as well as a treat.

It’s a different method of training compared to the much more conventional method of me telling my canine what to do.

His bit mind goes to work as he tries to figure out what I want to get the “click.” See my post: typical clicker training mistakes.

You might utilize the clicker to train behaviors such as:

Place
Sleduj ma
Tricks like spin, roll over or play dead

5. understanding when to tell your canine NO

There is a time for stepping in as well as providing a firm “NO.”

You have to choose when it’s finest to disregard rude behaviors from your specific canine as well as when you requirement to step in as well as growl a firm “no” or even provide a correction with the leash.

This may noise harsh to some people, as well as all of us train differently, however with my dogs there are specific behaviors that I won’t tolerate.

Growling or lunging at my cats is one example.

Both my dogs have tried this a few times, typically over food or guarding a canine bed.

I get best in their bubble as well as provide a firm “NO.” Not yelling (or at least I try not to yell). just a firm, calm “No.” then I provide the chilly take on for a few seconds, ignoring the dog.

Working on all of the previous examples are extremely essential over the long-lasting for building self-control. however I believe it’s okay to step in on event as well as provide a firm “no” so your canine gets the message, “Oh, Ok, that’s frowned upon. mám to.”

What concepts do the rest of you have for exactly Ako zvýšiť impulznú kontrolu vášho psa?

Ako vidíte, existuje celý rad metód, ktoré môžete pracovať na zvýšení impulzu vášho psa, ktorý spravuje od základnej poslušnosti až po kondicionovanie správania, ktoré chcete využívať pozitívne posilnenie.

Dovoľte mi pochopiť, aké koncepty máte v komentároch.

*Tešíte sa z tohto článku? Získajte realistické tipy na výcvik psov e -mailom, keď týždeň. Kliknite tu

Dodatočné zdroje:

Zastavte kňučanie psa
Ako upokojiť svojho hyper psa
Zastavte svoj psík v skoku na návštevníkov
Zastavte hryzenie šteniat
Ako dosiahnuť, aby bol váš psí pokojný na verejnosti

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *