A HAIDARD: Ako pomôcť žalúdočnému rozruchu vášho domáceho maznáčika

Add, zdieľanie tlačidiel na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare na PinterestpinterestPirestShare do Moreaddthismore1

S dovolenkou vďakyvzdania prichádzajú a odchádzajú a príchod sezóny vianočných sviatkov je to obdobie roka, keď vidíme veľa rodinných domácich miláčikov na veterinárnej klinike s tráviacimi rozruchmi a rôznym množstvom hnačky a zvracania. Pravdepodobne najväčším dôvodom je kŕmenie nesprávnych tukových a/alebo sladkých stolov pre rodinných domácich miláčikov a/alebo rozdielu v výžive, kde rodinní domáce zvieratá majú prístup k nesprávnym potravinám, hračkám, vianočným dekoráciám, párty, ozdobám atď. Mierne prípady tráviaceho rozruchu často prechodne prechádzajú sami, keď sa strata chuti do jedla, hnačka a zvracanie stanú závažnou alebo intenzívnou, odporúča sa veterinárna skúška a vyšetrenie.

V každom prípade hnačky alebo zvracania je nevyhnutné udržiavať hydratáciu a stavu elektrolytu domáceho maznáčika. Aj keď sa to často dá dosiahnuť poskytnutím ústnych tekutín a možností elektrolytov, ako je Gatorade, ak je tráviace rozrušenie príliš závažné, pôst na zviera bude potrebovať 12 až 24 hodín. Veterinárni lekári môžu liečiť takéto rodinné domáce zvieratá symptomaticky s injekčnými tekutkami pod kožou (známymi ako subkutánne alebo „subq“ tekutiny), ako aj injekcie na boj proti nevoľnosti a/alebo pomalej črevnej pohyblivosti na minimalizáciu hnačky.

V závislosti od individuálneho prípadu sa môžu navrhnúť nevýrazné diéty na predpis a/alebo domáce kuracie mäso z bieleho mäsa, morčacie alebo chudé hamburgery zmiešané s bielymi ryžami alebo varené sladké zemiaky. Ak sú príznaky závažné, môže byť potrebné lekárske spracovanie, ktoré môže zahŕňať kontrolu stolice na parazity, ako aj CBC/chemické testovanie krvi a moču, ako aj prípadne X lúče pankreatitída (ktorá je veľmi častá počas prázdnin), hemoragická gastroenteritída (známa ako HGE), hepatitída a cudzie telá tráviaceho traktu.

Pretože je to obdobie roka, keď sa kupuje alebo adoptuje veľa nových šteniat a mačiatok, je potrebné zvážiť aj vírusové choroby, ako sú psie parvovírus a mačička, ktoré sa majú zohľadniť, najmä u mladých rodinných domácich miláčikov mladších ako jeden rok. Pre mojich holistických klientov často navrhujem, aby mierny a upokojujúci bylinkový klzký brest podal 3 až 4-krát denne, ako aj pridanie probiotík do jedla, pri nákupe na obnovenie systému črevného imunitného systému a zdravia čreva po záchvatoch hnačky a /alebo zvracanie.

Prázdniny

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *