Opýtajte sa Cat Doc: Problém s tretím očami, neurologické príznaky po anestézii

Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy*

Vitajte v našom pravidelnom segmente „Opýtajte sa mačky Doc s Dr. Lynn Bahr“! Raz mesačne, Dr. Bahr odpovedá na početné vaše otázky, ako je to možné, a môžete pre ňu zanechať nové otázky v komentári.

Dr. Bahr absolvovala v roku 1991 University of Georgia College of Veterinary Medicine. Na rozdiel od mnohých veterinárnych lekárov nevyrastala s vedomím, že sa stane veterinárnou lekárom. “Bola to mačka, ktorá ma zaujímala o prax a som mu navždy vďačný,” povedal Dr. Bahr. V priebehu svojej veterinárnej kariéry Dr. Bahr zistila, že životný štýl mačiek sa dramaticky zmenil. Ako sa zmenil životný štýl mačiek, aj vzdelávanie klienta Dr. Bahra. Okrem hľadania lekárskych riešení tiež povzbudzuje vlastníkov, aby obohatili svoje domáce prostredie, aby ich mačky mohli žiť dlhý, šťastný a zdravý život.

Toto nové porozumenie viedlo Dr. Bahr k skombinovaniu svojej vášeň pre posilnenie puto človeka-zväzok s jej veterinárny rovnaké mená.

Viac informácií o Dezi & Roo a ich zreteľných a inovatívnych hračkách pre mačky nájdete na Etsy Dezi a Roo.

Máte otázku pre Dr. Bahr?
Nechajte to v komentári a ona na ňu odpovie budúci mesiac!

Vyčnievajúce tretie viečko

Môj 4 -ročný muž OCICAT mal svoje 3. viečka oveľa viac ako niekoľko mesiacov. Môj veterinár na to nedokázal identifikovať dôvod. Dostal výstrel z Constrie, spustil nízku teplotu a myslel si, že by mohol byť zápcha z myši, chodí von, pretože máme farmu, jeho výlety sú krátke a voľne pod dohľadom. Z času na čas sme mali susedného mužského postreku a ja som používal upokojujúci sprej zvnútra aj zvonka. O 3 mesiace neskôr sú vieče stále oveľa viac ako dole. Vaše myšlienky by sa veľmi ocenili. – Marie Pyle

Ahoj Marie,

Ďakujeme, že ste sa natiahli a opýtali ste sa, prečo by mohli byť vyvýšené tretie viečka vašej mačky. Boli ste múdri vziať si mačiatko k veterinárnemu lekárovi a som rád, že neviem, že sa nenašlo nič hlavné. Zatiaľ čo množstvo chorôb môže spôsobiť, že sa ukáže tretie viečka, je oveľa pravdepodobnejšie, že vaša mačka rieši Hawsov syndróm, pretože sa inak cíti dobre.

Nikto nevie, čo spôsobuje Hawsov syndróm, ale predpokladá sa, že súvisí s vnútornou infekciou parazitov, ako sú pásomne. Medzi príznaky môžu patriť zvýšenie postihnutia membrány (tretie očné viečka), hnačka, príležitostná horúčica s nízkym stupňom alebo znížená chuť do jedla. V mnohých prípadoch však všetko, čo si skutočne všimneme, je vzhľad krížových očí spojený s viditeľným tretím očným viečkom. Našťastie sa táto podmienka zvyčajne vyrieši sama o sebe. Je však dobré, aby sa váš OCICAT liečil širokým dewormérom spektra, aby sa eliminovala možnosť, že sa zaoberá infekciou pásovcov. Kedykoľvek vidím tento stav u svojich klientov, je to priebeh liečby, ktorý odporúčam.

Ak z akéhokoľvek dôvodu váš mladý chlapec nekoná normálne, schudne alebo má iné príznaky okrem toho, že sa jeho tretie viečka zvýšili, vezmite ho späť k svojmu veterinárovi, aby sa znova skontroloval. V opačnom prípade by ste mali očakávať, že táto podmienka sa čoskoro vyrieši sama.

Problémy po všeobecnej anestézii

Dobrý deň, moja mačka vyšla zo všeobecného anestetického „bytu“ pred 2-3 rokmi a nikdy sa nezotavila. Ovplyvnené sú jej chôdza, stiahnutie pazúry a orientácia. Teraz prestala chodiť von na toaletu a používa podnos na podstielku. Je to pravdepodobné, že sa bude naďalej zhoršovať? Čo môžeme urobiť? – Janice Davison

Ahoj Janice,

Je mi veľmi ľúto, že som počul o stave vášho mačiatka. Bohužiaľ, bez oveľa viac lekárskych informácií nemôžem získať prístup, či sa táto podmienka bude naďalej zhoršovať. Odporučil by som však, aby ste svoju mačku videli veterinárnym neurológom v nádeji, že sa uskutoční správna diagnóza a formuluje plán liečby. Bez neurologického vyšetrenia by niekto hádal svoju prognózu. Môže existovať možnosť, že by sa mohla dokonca zlepšiť, než sa zhoršiť, ale budete musieť vyhľadať pomoc veterinárneho neurológa, aby ste to zistili. Dúfam, že to tak je. veľa štastia.

Boľavé oči

Ahoj, môžete mi dať nejaké usmernenie, prosím? Moja mačka stále dostáva bolesti očí, prosím, môžete vám pomôcť. – Eunice Kane

Ahoj eunice,

Čo sa deje s očami vašej mačky? Vaša otázka je príliš vágna na to, aby som odpovedal, ale rád by som vám pomohol. Dajte mi vedieť, čo naznačujete „boľavým“, ako dlho bol stav prítomný, kedy sa začal a zmenil sa a niektoré podrobnosti o vašej mačke, ako je vek, životný štýl a anamnéza. Čím viac podrobností mám, tým jednoduchšie je, že vám pomôže. Purrs a vďaka.

*Zverejnenie FTC: Vedomá mačka je účastníkom pridruženého programu spoločnosti Etsy. To znamená, že ak sa rozhodnete kúpiť prostredníctvomnullnull

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *