10 spôsobov, ako pomôcť útočisku zvierat počas Covid-19

Ahoj, dúfam, že sa vám darí. Dnes zdieľam 10 nápadov, ako môžete pomôcť miestnemu útulku pre zvieratá tu v USA počas pandémie Covid-10. Minulý týždeň som písal o tom, čo majitelia domácich miláčikov musia robiť všeobecne počas Covid Pandemic.

Každá komunita má rôzne potreby a môže mať rôzne plány, ako sa čo najlepšie dostať cez túto pandémiu. Nezabudnite sa priamo opýtať miestnych prístreškov a záchranných skupín, ako môžete pomôcť vs. predpoklady. Toto sú jednoducho moje nápady a názory ako dobrovoľník a bývalý domáci pes pre psov a mačiek.

10 spôsobov, ako pomôcť pri prístrešku zvierat počas pandémie Covid-19

Najprv povedzme zrejmé. Darujte. Adopt. Pestujte, ak existuje potreba.

To všetko je vždy rozhodujúce pre prístrešky a záchrany. Predtým, ako sa ukážete, aby ste si osvojili alebo podporovali, e -mail alebo zavolajte na vývoj a pýtajte sa, ako vyzerá aktuálny proces. Napríklad náš miestny prístrešok používa návštevy prístreškov iba podľa vymenovania a iba pre tých, ktorí majú v úmysle adoptovať.

Teraz tu je 10 ďalších nápadov, ktoré ste možno nezohľadnili:

1. Nechajte túlavé mačky samostatne.

Väčšina „túlavých“ mačiek sa nestratí. Sú to jednoducho rodinné domáce zvieratá na prechádzku, bez ohľadu na to, či ste osobne veríte, že je to v poriadku alebo nie.

Pokiaľ mačka nie je nepochybne v úzkosti alebo sa nevyzerá, že hladuje, nechal by som mačku byť. Pravdepodobne nájde cestu domov sama. Útulky sa už starajú o vysoký počet zvierat, ktoré sú teraz ideálne a „mačiatko“ sa stane v plnej sile. V súčasnosti ich nepreťažujme dospelými mačkami, ktoré sa pravdepodobne ani nestratia.

Moja mačka, skaut

2. Pomôžte útulku pre zvieratá sponzorovaním poplatku za adopciu psa.

Skvelý spôsob, ako pomôcť oveľa viac zvierat, aby ste sa adoptovali rýchlejšie, je ponúknuť sponzorovanie poplatku za adopciu domáceho maznáčika alebo mačky. To naznačuje, že platíte normálny poplatok za adopciu vo vývoji ako dar a potom sa budúci osvojiteľ dostane do zvieraťa domov bezplatne. Alebo sa osvojiteľ stále môže rozhodnúť darovať, av takom prípade ešte lepšie pre prístrešie!

Tento Mutt tento mesiac sponzoroval poplatok za adopciu miestneho domáceho psa. Minulý piatok odišiel do pestúnskeho domu a do niekoľkých hodín sa pestúnsky dom rozhodol, že ho prijmú! Woo hoo! Domnievam sa, že skutočnosť, že jeho poplatok za adopciu už bol zaplatený za pomoc rodine, sa rozhodla udržať psa.

Ďalšie veci, ktoré by ste mohli sponzorovať:

Domáceho maznáčika alebo mačka spay/kastl
Darujte za lekárske účty určitého zvieraťa v núdzi

3. Jednoducho sa opýtajte útočiska zvierat, ako vám môžete pomôcť.

Pretože každý prístrešok má rôzne potreby, najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je jednoducho zavolať alebo e -mail a opýtať sa: „Ako môžem pomôcť?“

Keď som žil vo Fargo, jeden z našich útulkov na mačku mal prepuknutie kruhov. Ringworm je svrbenie huby a nie obrovský problém, ale je nákazlivý a nepochybne zlá tlač pre útočisko. Myslím, že nikto sa nechce vysporiadať s hubami, ktorá má „červ“ v mene!

Zavolal som prístrešku a jednoducho som sa opýtal: „Ako môžem pomôcť?“ Povedali: „Zúfalo potrebujeme dobrovoľníkov, aby sme pomohli s čistením!“ Tak som išiel a pomohol som vyčistiť a dezinfikovať niekoľko hodín. Potom som sa prihlásil, aby som podporil jednu z prichádzajúcich mačiek v nákupe, aby som mu zabránil odhaleniu. Kto si pamätá pohárik?!

Pohárik

4. Ak mu môžete pomôcť, nevzdávajte sa ideálnemu domácemu miláčikovi.

Veci sa stanú, ale ak ste zatiaľ schopní držať svojho domáceho psa alebo mačku, urobte to. Ak viete o priateľovi alebo rodinnom príslušníkovi, ktorý sa musí z akéhokoľvek dôvodu vzdať svojho domáceho maznáčika, zvážte dočasné vzatie zvieraťa alebo na pomoc pri výcviku alebo cvičení, ak je to možné. Alebo získanie jedla alebo čokoľvek, čo môže pomôcť.

Viem, že sa veci stávajú a určite tu nie som, aby som súdil. Musel som vrátiť domáceho psa, ktorý som plánoval adoptovať začiatkom tohto roka, našťastie jej chovateľovi vs. útulku. Tak to chápem. Ale útulky čelia ťažkým časom ideálne, takže čím menej zvierat sa musia starať, tým lepšie.

5. Dobrovoľník pomáha s problémami s odbornou prípravou.

V súvisiacej poznámke, ak ste trénerom pre domáceho maznáčika alebo ak ste všeobecne skúseným domácim psom, možno budete môcť pomôcť prístrešku dobrovoľníkom odpovedať na niektoré z tréningových otázok, ktoré prichádzajú.

Niektorí psi a mačky sa vzdajú útulkov pre problémy so správaním. Tieto problémy môžu byť veci ako:

stráženie zdrojov
Pláchnutie u iných psov na prechádzkach
prenasledovanie mačky
pustenie u detí
úzkosť z odlúčenia
protiútok a tak ďalej.

V prípade mačiek sa tieto problémy často týkajú nepoužívania skrinky na vrh alebo na poškriabanie.

Iste, často je to oveľa komplikovanejšie ako toto alebo majiteľ už urobilr decision to surrender the animal, regardless. but often a little help or even just listening to the problem can make a big difference.

Some dogs are really challenging and often people just need to feel supported.

6. limit in-person volunteering for now – plan to help soon.

Our local shelters are limiting volunteers now, for good reason. This is to stop the spread of the COVID-19 virus. only staff and essential volunteers will be working ideal now at the shelters.

Still, there are other ways you can volunteer. For example, you can volunteer to check references by phone from potential adopters. You can volunteer to send thank you emails to people who adopt animals. There are lots of ways to help. the best thing to do is simply call and ask where there’s a need.

7. Share and support events like “clear the shelter.”

Our local shelters are promoting “Clear the Shelter” on social media, indicating they are doing the best they can to get all their animals into foster homes or adoptive homes as swiftly as possible.

In my opinion, this is what shelters must be doing ALL the time but it’s even a lot more crucial to get animals out of the shelter now. staff and volunteers are limited and the animals are under even a lot more anxiety than usual. A shelter is no place for a pet dog or cat long term. They are nearly always better off in a foster home, in my opinion.

Our past foster dog, Lana

8. only visit the shelter if you plan to adopt.

Our local shelters have policies ideal now encouraging people to visit the shelter only if they plan to adopt. Of course, this is to secure the shelter staff and other members of the community in addition to keeping yourself healthy.

If you are interested in an animal, you must call the shelter to schedule a virtual “meet and greet” to go over the animal. Next, you must schedule an appointment to meet the animal in person and complete the adoption. wait in your car once you arrive and call the shelter to let them know you arrived. When they are ready for you, one family member must go inside to complete the adoption.

9. help an animal shelter by planning a virtual fundraiser.

Many of the spring fundraising events have been canceled for shelters. For example, St. Patrick’s Day fundraising events were mostly canceled around the country.To help make up for this, you could plan your own virtual fundraiser for a certain shelter. You can set this up through Facebook and share with friends and family.

10. keep your own animals safe.

Keep your own pet dog leashed or under voice control/supervision so he doesn’t wander off during this time. Make sure his ID identifies and microchip info are up to date. If your cat goes outside, now would be a good time to put a breakaway collar on him with ID tags!

What would you add to this list?

So those are my ideas! Please add your own ideas in the comments!

If you’ve adopted a pet dog recently or if you’re fostering, please let me know!

-Lindsay

Súvisiace príspevky:

How to foster a dog

How to foster a cat

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *