Chronické zlyhanie obličiek v domácich miláčikoch

AddsThis Shareing ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare na PinterestpinterestPinterestShare pre Moreaddthismore27

Jedným z typickejších chronických chorôb, ktoré sa vyskytuje vo veterinárnej medicíne, je chronické zlyhanie obličiek. Existuje mnoho možných spúšťačov chronického zlyhania obličiek vrátane bakteriálnych/vírusových infekcií, expozície toxínu (t. J. Protifreeze, nesteroidné protizápalové lieky, špecifické antibiotiká), ako aj autoimunitné ochorenie, kde imunitný systém domáceho maznáčika reaguje proti svojim vlastným obličkám.

Medzi príznaky chronického zlyhania obličiek patrí letargia, chuť do jedla, ako aj strata hmotnosti, zvýšenie smädu, ako aj močenie, dehydratácia, zvracanie, okrem zvýšeného nepríjemného zápachu dychu. Je dôležité mať úplné lekárske spracovanie vrátane krvnej práce CBC/Chemistry, analýzy moču a kultúry moču na odlíšenie chronického zlyhania obličiek od iných spúšťačov týchto typických symptómov. Objavovanie zvýšenia v krvi, ako aj kreatinínu, okrem zriedeného moču s močovými odliatkami pozorovanými pri analýze moču je v súlade s diagnózou chronického zlyhania obličiek. Medzi ďalšie typické laboratórne abnormality patrí zvýšenie krvného fosforu, zníženie draslíka v krvi, ako aj anémia chronických chorôb.

Liečba chronického zlyhania obličiek bude vyžadovať riešenie mnohých z týchto metabolických abnormalít, aby sa pacient cítil lepšie. Ak je pacient akútne chorý so stratou chuti do jedla a/alebo zvracania, môže byť na prvý pohľad vo veterinárnej nemocnici, ako aj lieky na zníženie nevoľnosti, ako aj zvracania, ako aj zvracanie. Keď sa pacienti stabilizujú, je všeobecne najlepšie pokračovať v liečbe tekutiny v dome v type subkutánnej liečby poskytovanej strážcom zvierat niekoľkokrát týždenne. Pomôže to pri znižovaní dehydratácie, okrem splachovania toxínov obličiek z krvného obehu.

Ďalšou dôležitou súčasťou dlhodobej liečby v dome je kŕmenie stravy s nízkym obsahom bielkovín, najlepšie domáca stravka, ale priemyselná strava sú tiež prijateľnými možnosťami. Medzi ďalšie pomocné lieky patria orálne lieky na zníženie nevoľnosti a zvracanie, okrem stimulácie chuti v prípade potreby stimulovať chuť do jedla. Lieky na viazanie fosforu sú tiež dôležité pri spomaľovaní progresie chronického zlyhania obličiek. Vďaka agresívnej výžive, ako aj lekárske ošetrenie môže väčšina domácich miláčikov online mnoho rokov s chronickým zlyhaním obličiek.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *