Prázdninové rastliny toxické pre vaše rodinné domáce zvieratá

AddsTis THIGING ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPirestShare do Moreaddthismore4

Prázdninové rastliny toxické pre psy, ako aj pre mačky – nápady na domáce zvieratá a rady

Nezabudnite využiť opatrnosť v tejto sviatočnej sezóne, keď zdobíte svoj dom s vetvami Holly, najmä ak chlpatý, štvornohí dobrí priatelia pravidelne vaše vyzdobené haly. Holly, radostná sviatočná základňa, je jednou z mála toxických rastlín, ktoré patria do nezbedného zoznamu, keď sa týka pohody vášho domáceho maznáčika.

Vrátane Holly, práve tu je niekoľko uctievaných dovolenkových rastlín, ktoré sa považujú za škodlivé pre psov, ako aj pre mačky:

Imletoe: Choďte do toho a skĺznite svoju metódu pod imelo na dovolenku smooch, ale udržujte si dovolenku a kundu ďalej od tejto váženej sezónnej ikony. Mlmito je mimoriadne toxická pre rodinných domácich miláčikov, ako aj spúšťa zvracanie, hnačku, dýchanie problémov, šok, ako aj možnú smrť v priebehu niekoľkých hodín po požití. Táto rastlina môže tiež spôsobiť, že sa zvieratá správajú nepravidelne, ako aj halucinácie. Nezabudnite bezpečne zavesiť svoju imelo na vysokom mieste, ako aj v prípade, že váš mačička alebo domáci pes požíva imelo, okamžite sa spojte s veterinárnym lekárom.

Poinsettias: Táto prominentná dovolenková kvetina, s jasne červenými a ekologickými lístkami, bude na obrazovke v domoch kdekoľvek v tejto sviatočnej sezóne, ale majitelia domácich miláčikov musia byť obzvlášť pozorní na rastlinu. Zatiaľ čo vianočná viatka je na očiach príjemná, je mimoriadne nepríjemná v brušku mačacieho alebo domáceho psa, pretože je mierne toxická. Mliečna miazga z rastliny navyše dráždi ústa vášho domáceho maznáčika, ako aj spúšťa slinenie, ako aj nevoľnosť. Najlepšia voľba ošetrenia je obmedziť jedlo vášho domáceho maznáčika a príjem vody na niekoľko hodín. Potom musí byť váš domáci miláčik v poriadku.

Holly: Áno – Holly je ešte viac preferovaná sviatočná rastlina, ktorá sa oplatí udržať mimo domácich miláčikov. Jedinečné pichľavé listy sú nepochybne nepríjemné na krku pre každého, človeka alebo domáceho maznáčika, avšak jasne červené bobule Holly sú skutočnými problémami. Ak váš domáci miláčik vyrába jedlo z bobúľ Holly, môžete očakávať, že sa pravdepodobne bude nasledovať slinenie, zvracanie a hnačka. Aj keď oveľa vážnejšie situácie otravy Holly môžu potrebovať hospitalizáciu, je všeobecne najlepšie zadržať vodu, ako aj jedlo pre domáce zvieratá na niekoľko hodín, ako aj váš domáci miláčik sa musí zotaviť na svoje vlastné.

Táto sviatočná sezóna sa namiesto krbu namiesto čakárne ER vrhá pred krb. Majte na pamäti, že tieto kvetinové obľúbené kvetinové obľúbené sú od svojho štvornohého dobrého priateľa, aby ste sa uistili, že pre vášho domáceho maznáčika sa uistite, že je šťastná a zdravá dovolenka. Objavte celkový zoznam rastlín premýšľajúcich o toxických pre vaše rodinné domáce zvieratá tu z ASPCA.

Bezpečnosť domácich miláčikov

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *