Určenie približného veku domáceho maznáčika

AddTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare na PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore

Jednou z najbežnejších otázok predložených veterinárnemu lekárovi pri skúmaní nového domáceho maznáčika, najmä jedného z útulku alebo túlavého domáceho maznáčika, je približný vek domáceho maznáčika. Aj keď je to oveľa jednoduchšie u šteniat a mačiatok, je oveľa ťažšie vyskúšať a starnúť domáceho maznáčika, ktorý je dospelý alebo senior. Zatiaľ čo v medicíne koní môže dĺžka a opotrebenie zubov pomôcť veku domáceho maznáčika, nie je to tak presné v medicíne s malými zvieratami.

Zatiaľ čo stupeň opotrebovaných zubov, ako aj množstvo zápalu a periodontálneho ochorenia môžu byť užitočné pri hádaní veku, môže to často oklamať aj tie najpútavejšie veterinárne oko. U mladších rodinných domácich miláčikov je oveľa ľahšie pozerať sa na zuby pri hodnotení veku šteniat alebo mačiatka, kde zvyčajne vypuklo veľa trvalých zubov do veku 6 mesiacov. Mimo tohto vekového rozpätia sa však nepochybne stáva oveľa ťažším a akékoľvek vekové odhady sú v najlepšom prípade surové odhady.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *