Vestibular syndróm u zvierat

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestshare do Moreaddthismore16

Bežným neurologickým stavom, ktorý sa vyskytuje u mnohých starších zvierat, je stav známy ako idiopatický vestibulárny syndróm. Táto podmienka zvyčajne prichádza zrazu av mnohých prípadoch nie je stanovená žiadna známa príčina. Medzi najbežnejšie príznaky vestibulárneho syndrómu patrí sklon hlavy, rýchly nedobrovoľný pohyb očí, ako aj nestabilita na chodidlách a zvyčajne prepadnutie. Početné zvieratá môžu zvracať kvôli pravdepodobnému závratnému pocitu, ktorý cítia.

Tento stav mnohé zvyčajne zahŕňajú zápal nervového systému zapojeného do rovnováhy. Trauma, toxíny a baktérie sa zvyčajne nezúčastňujú, a preto označujeme tento stav idiopatický a neznámy pôvod. Tento stav sa vyskytuje aj sezónne u mladých až stredných mačiek z neznámych dôvodov. Liečba zvyčajne zahŕňa hospitalizáciu a IV tekutiny, spolu s injekčnými liekmi proti kusea a antibiotikami, aby sa zabránilo sekundárnym infekciám. Typicky sa pohybová choroba drogová meklizín používa na zníženie pravdepodobnej pohybovej choroby a nevoľnosť vnímaná postihnutými zvieratami. Tento stav sa zvyčajne samostatne rozlíší s alebo bez podpornej liečby v priebehu niekoľkých dní. Prognóza je z tohto dôvodu vynikajúca.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *