Groomer Stories – Riza Wisnom

od Melissa Viera
14. júna 2016

Existuje jedna vec, ktorá je takmer zaručená, že sa budete cítiť ľahší a tiež urobíte denný tok trochu hladšie. Nekupujete ho od priemyselného priemyslu, ktorý vidíte v televízii, a to si nevyžaduje veľa času ani úsilia. Keď sú vaše líce pripnuté, vaše oči sú všetky žliehané, rovnako ako niečo také vtipné, len vás zasiahne, že by ste mohli jeseň na podlahu – chápete, že sa veľmi smejíte.

Stravovanie domácich miláčikov môže byť stresujúce. Podrobná práca si vyžaduje fantastické zameranie. Koniec koncov, grooméri vyrábajú umelecké diela. Môže to byť aj neupravená práca. Pri práci ako groomer sa môže vyskytnúť čokoľvek. Niektoré psie vlasy, ktoré pristávajú do sendviča, ktorý ste priniesli na obed, alebo sa namočenie z košele na topánky, je len pár vecí, ktoré sa môžu vyskytnúť počas práce. Vďaka úlohe, ako je odborná starostlivosť, je dôležité zachovať pozitívny prístup, aj keď sa veci stanú neobvyklými alebo trochu ohromujúcimi. Je čas byť vážny a čas na zábavu v práci. Mať zmysel pre humor prechádza dlhou metódou v starostlivosti o starostlivosť.

Pre Riza Wisnom, teraz je to potrebné smiech v práci, ako aj vtedy. Či už spieva nahlas, alebo sa snaží o nový prízvuk, s ktorými sa s zvieratami porozpráva, produkuje šťastné a zábavné pracovné prostredie so svojím prirodzeným zmyslom pre humor. Klienti, zamestnanci, ako aj ďalší grooméri, ktorí ju uspokojujú, môžu všetci súhlasiť s tým, že zábavná postava Wisnom je skutočnou pochúťkou.

Wisnom, dlhoročná groomerka, pochopila, že bola predurčená na kariéru v odvetví domácich miláčikov. Keď bola Wisnom teenager, prevzala letnú úlohu v jednom z najväčších palubných zariadení v jej rodnom meste Beaverton v Oregone.

Všetko o starostlivosti bolo pre Wisnom zaujímavé. Sledovanie Kelly, jej prvého zamestnávateľa, ju ovplyvnil. “Nebolo nič, čo by nedokázala dobre,” hovorí Wisnom. “Tekutý spôsob, ako sa jej nožnice pohli tak dobre, ako zvládanie, ktorú mala nad psom, sa fascinuje.” Winsnom strávila svoje obedové prestávky v práci sledovaním s obdivom, keď sa Kelly upravila.

V júni 1996, po rokoch pokuty – pri práci pri práci v chovateľských staniciach, ako aj na starostlivosti o salóny, založila svoju činnosť, Pawsitívne Purrfect, ktorú má dnes v Marylande. Cieľom spoločnosti Wisnom pre jej podnikanie bolo vyrábať zábavnú a výživnú atmosféru pre zvieratá, ako aj pre ľudí v jej salóne.

Dnes sa Wisnom chápe nielen pre jej zábavnú postavu, ale aj pre jej šikovnú a rafinovanú starostlivosť. Spoločnosť Wisnom má pozornosť na to, aby videla najroztomilejšie vlastnosti každého domáceho maznáčika, ako aj zručnosti na to, aby vyniesli to najlepšie v každom psovi, ktorého ženíchom. Jej špecializáciou je orientálna freestyle starostlivosť. “Padol som ako s starostlivosťou o to, že som to videl na stránkach katalógu,” hovorí Wisnom.

“Ázijské starostlivosť je umenie transformácie psa na karikatúru ako karikatúru alebo vypchatú hračku,”
Vysvetľuje.

Wisnom pomáha psom vyzerať ich najlepšie a dokonca vyzerať ako hračky, ako aj ona tiež učí iných groomérov presne, ako robiť orientálnu starostlivosť o freestyle. Je držiteľom živých workshopov a prevádzkuje stránku na Facebooku s obrázkami, ako aj videami jej práce s názvom The Art of the Groom – Pet Styling od Riza Wisnom.

Pre tých, ktorí môžu pochybovať o ich schopnosti uspieť s inovatívnym starostlivosti o štýl, poskytuje Wisnom veľa pozitívneho povzbudenia. Keď najprv vyskúšala tieto nové štýly, Wisnom sa necítila, akoby jej pokusy boli dokonca blízko k úspechu. “Neukalo som zlyhala,” hovorí. “Pokračoval som v metóde a pýtal som sa klientov, či by mi umožnili experimentovať, či súhlasím s umiestnením domáceho maznáčika späť v ich rutinnom štýle po tom, čo som hral.”

„Je to pre mňa veľké plus, aby som mohol vyrábať aj produkovať rukami,“ hovorí Wisnom, ktorý si nedokáže predstaviť, že by nedokázal produkovať každý deň. Okrem starostlivosti, tiež sa teší vareniu, hádaniek, ako aj pokojného času s skvelou knihou.

Zábava spoločnosti Wisnom, ako aj často hlúpa postava, robí z každého pracovného dňa nové dobrodružstvo. Každodenná spoločnosť Wisnom sa zameriava na bezpečnú aj efektívnu prácu pri získavaní zisku, ale tiež objavila kariéru, ktorá jej umožňuje byť jej hlúpym a inovatívnym ja. „Práca je aj tak zábavná, rovnako ako aj tak sama seba, avšak hlúpo prechádza dlhá metóda v úlohe, ktorá môže skutočne vyskúšať vašu trpezlivosť,“ hovorí.

Keď idete na workshopy alebo sa drží semináre, Wisnom sa bude smiať spolu s ostatnými groomermi, ktoré sa jej vždy baví. „Workshopy, ako aj semináre sú skvelými metódami, ako porozumieť ostatným, ako aj kamarátom,“ hovorí. “Často sa správame, akoby sme sa navzájom rozumeli už mnoho rokov už po 30 minútach zasmiavania a žartu.”

„Grooméri majú vo všeobecnosti fantastické zmysly humoru, suchý vtipu, ako aj sarkazmus,“ hovorí Wisnom. „Páči sa mi, že grooméri sú svojou povahou hlúpe a jedinečných jednotlivcov. S povolením, ako je naše, pomáha mať nepredvídateľný zmysel pre humor. “ ✂

Celkom

12

Akcie

11

0

1

0

0

Reklama

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *