Opýtajte sa Cat Doc: Časté zvracanie, problémy s horným dýchaním, autoimunitná porucha a oveľa viac

Tento príspevok pozostáva z pridružených odkazov*

Vitajte v našom pravidelnom segmente „Opýtajte sa mačky Doc s Dr. Lynn Bahr“! Raz mesačne, Dr. Bahr odpovedá na veľa vašich otázok, ako je to možné, a môžete pre ňu zanechať nové otázky v komentári.

Dr. Bahr je absolventom Vysokej školy veterinárnej medicíny University of Georgia z roku 1991 a zakladateľom spoločnosti Dezi & Roo, spoločnosti, ktorá navrhuje, vyrába a predáva produkty založené na riešeniach, ktoré zvyšujú životy mačiek a ich vlastníkov. Dobrovoľne sa zúčastňuje na mnohých charitatívnych organizáciách a príčinách súvisiacich s zvieratami a slúži v záujme bezplatnej poradnej rady, poslania spoločnosti Veterinary Medical Ethics, Výboru pre mačky Pet Professional Guild a mačacích pracovných skupín Alley Cat Allies.

Dr. Bahr je spoluautorom pripravovanej knihy Indoor Cat: Ako obohatiť svoje životy a rozšíriť svoj svet, ktorý vyplýva v apríli 2022 a je k dispozícii na predobjednávku.

Viac informácií o Dezi & Roo a ich špeciálnych a inovatívnych hračkách pre mačky navštívte Dezi a Roo na Etsy.

Máte otázku pre Dr. Bahr?
Nechajte to v komentári a ona na ňu odpovie v stĺpci budúci mesiac!

Cat zvracia niekoľkokrát týždenne

Ahoj a ďakujem vopred … máme dve zdanlivo zdravé, malé súrodenecké mačky, 11 mesiacov. starý. Roxie/Žena váži 6 libier. a Rowdy/Male váži 7. Sú kontrolované veterinári a zistí sa, že nemajú žiadne choroby. Problém je v tom, že hlupák vyhodí trávené jedlo niekoľkokrát týždenne, často denne, čajová lyžička plná do polovice jedla jedla. Majú všeobecne dobrú chuť do jedla a získajú kvalitné mokré jedlo s trochou kvality, suchého jedla, zmrazené surové ošetrenie a kropenie výživových kvasiniek na vrchu. Závimy sú, aby ste boli hluční, vyberavý jedlík, aby jedol mokré jedlo. Spoločne sú kŕmené celkom 15 uncami jedla denne, rozložené do štyroch jedál s odstupom asi 5 hodín. (Plus zálievky) Proteín vo všetkom je kurča. Obidve sú aktívne, šťastné, milujúce mačky. Návrhy?
Ešte raz ďakujem, Patsy. – Patsy Kelly

Ahoj Patsy,

Ďakujem vám veľmi pekne za to, že ste napísali so svojimi starosťami o Rowdy. Mám tiež znepokojený. Jeho frekvencia zvracania nie je normálna a musí sa ďalej skúmať. Rowdyho pohotovosť je ďalším znakom toho, že niečo, čo je v poriadku, a povzbudzujem vás, aby ste čoskoro hľadali druhý názor. Neberte „zdanlivo zdravý“ ako dôvod na odhodenie tohto problému stranou.

Medzi veľa možných príčin Rowdyho gastrointestinálnych problémov patrí vrodená abnormalita, parazity, citlivosť na stravu alebo intoleranciu a ďalšie menej bežné možnosti. Vzhľadom na to, že je taký mladý, určite by som sa chcel ubezpečiť, že bol primerane odčerpaný viackrát a pozorne by som sa pozrel na možné vrodené abnormality. Akonáhle boli tieto starosti vylúčené, je čas vstúpiť do histórie diéty a dobrú fyzickú skúšku.

Pred návštevou môžete pomôcť svojim veterinárnym lekárom poskytnutím úplnej a výstižnej písomnej histórie. Tu je niekoľko navrhovaných otázok, na ktoré môžete odpovedať, ktoré budú užitočné:

Dokument o časovej osi, od odstavenia sa do súčasnosti, bol kŕmený Foods Rowdy. Určite s typom (suchý, mokrý, surový, liečivý, probiotický), zoznam značiek a prísad. Pomáha sa pozerať na spoločnú a rozdiely medzi bielkovinami alebo textúrami, ktoré požilo vzhľadom na to, že začal jesť tuhé jedlo.

Kedy ste si ho všimli prvýkrát zvracať?

Bola frekvencia konzistentná alebo sa časom zvýšila?

Ako vyzerá zvracanie? Vyzerá to vždy rovnako alebo sa líši konzistentnosť alebo objem? Ak má vomat v prírode tekutinu, aká je to, akú farbu je? Ak je to pevné, vyzerá jedlo trávené alebo nestrávené?

Je Rowdyho zvracanie náhodne alebo existuje vzor pre časový rámec, v ktorom po jedle zvracia?

Zracuje oveľa viac v jednej miestnosti v porovnaní s inou? Ak áno, ktorá miestnosť?

História, ktorú poskytujete, spolu s dobrou fyzickou skúškou, musí pomôcť nasmerovať svojho veterinárneho lekára ideálnym smerom k dosiahnutiu diagnózy a plánu liečby.

Som presvedčený, že základná príčina Rowdyho problému je možné vyriešiť a dúfam, že v jeho mene sa naďalej obhajujete. Pri chronickom zvracaní sa môže vyskytnúť dlhodobé poškodenie, takže je vhodný čas na to, aby ste to vydali. Vyriešenie tohto problému teraz nie je dobré iba pre zdravie a kvalitu života Rowdyho, ale môže to tiež pomôcť rozšíriť jeho podnebie. Nikto sa teší, že sa často cíti nevoľne a môže to byť prispievajúcim aspektom k jeho plesnivosti. Úspešné ošetrenie s ním tiež zlepší vašu kvalitu života minimalizáciou potreby pravidelného čistenia zvracania. Vaše blaho je tiež rozhodujúce!

Existuje každý dôvod domnievať sa, že sa to dá otočiť s ideálnym diagnostikom. Dúfam, že čoskoro nájdete príčinu častého zvracania vášho dieťaťa.

Zavlažovacie oko a pískanie

Mám záchrannú mačku vo veku 4 rokov a mala som jej iba 3 mesiace. Miluje, aby bola hladká na jej pohodlie, ale taknullnull

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *