Nemôžem zastaviť zakaždým, keď sa môj psí psí, pretože potrebuje cvičenie

. Názov to všetko uvádza.

Moja pestúnska psí lana je silným sťahovačom vodítka. Chcel by som ju trénovať, aby sa netiahla, avšak to, čo potrebuje oveľa viac ako čokoľvek, je veľa cvičenia. (AKTUALIZÁCIA: Lana bola prijatá.)

Zaujímalo by ma, či máte nejaký typ z vás nejaké usmernenie o tom, ako presne vyvážiť tieto dva (výcvik vodítka + ponúka dostatočné cvičenie).

O niečo viac informácií o nás:

Lana má okolo 10 mesiacov, rovnako ako ju podporujem dva týždne. Je to stredne veľký pes, asi 40 libier, ako aj jej zmes plemena je hádanie.

Nemáme trávnik ani mimo vodítka, ktorú ju môžem bezpečne vziať na cvičenie. Zatiaľ nemôže ísť do psieho parku. Takže celé jej cvičenie je s chôdzou a behom na vodítku so mnou, rovnako ako ona sa zvyčajne ťahá.

Chodíme na minimálne hodinu denne na integrovanú chôdzu a beh. Zvyčajne 30 až 45 minút ráno, ako aj jeden vo večerných hodinách 30 až 45. Celkom asi 4 míle, čo skutočne nestačí.

Chodil som/bežal s ňou a využíval jemného vodcu (ktorý sa zmestí okolo jej tváre). V podstate ju nútim zostať na päte. Kedykoľvek ideme, ťahá sa. Keď beháme, po mojej strane dobre trotne.

Typický tip: Prestaňte sa pohybovať vpred, ak sa psí psie

Keď sa mentor psie, aby prestal ťahať na vodítku, výraznou špičkou je prestať sa pohybovať vždy, keď sa psí psie. (Tu je vynikajúce publikovanie o tejto technike od Lola The Pitty.)

Cieľom je poučiť psieho psu, nikam nejdete, pokiaľ nie je vodítko voľné. Je to efektívne, ale potrebuje veľa času a trpezlivosti.

Pri dodržiavaní tejto metódy, ak sa psí psie, zastavíte a budete čakať na voľnom vodítku, ktorý môže chvíľu trvať. Potom urobíte niekoľko krokov vpred. Ak sa psí psie, zastavíte sa znova a počkajte na voľnom vodítku … opakujte, opakujte …

Je to skvelé, čo však robíte, ak váš mladý, trochu psycho pes, skutočne potrebuje bežať, bežať, bežať?

Ako trénujem svoj psík, aby som sa netiahla, zatiaľ čo ponúka dostatočné cvičenie?

Neviem, ale tu je to, čomu verím, že to skúsim:

Budem naďalej využívať jemného vodcu, keď sa nezameriavame na výcvik. This at least minimizes the pulling. A no-pull harness would be one more great option.

Potom, keď pracujeme najmä na výcviku na vodítku, pripojím vodítko k goliera okolo krku ako martingale golier alebo hrotový golier. These training sessions will be short, just 5 to 10 minutes at first.

Väčšina nášho výcviku na vodítko môže byť na prvý pohľad v mojom dome, ako aj v „nudných“ oblastiach, ako je auto parkovisko.

I tried searching for any type of blog messages or articles addressing this problem of exercise + leash training, as well as nobody seemed to address the two together. The closest thing I might discover was Patricia McConnell’s fantastic publish on making leash manners fun. She suggests utilizing whatever tool you requirement to at least handle the pulling for the time being.

What do the rest of you think? We might utilize some help!

What are your concepts for training a canine not to pull while likewise offering exercise?

Related blog posts:

Gentle Leader vs. prong collar

Should I instruct my canine to heel?

Tips for mentor your canine to heel

*Lana has been adopted!

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *