Blue Merle Vynikajúci Dane

Minulý víkend som sa staral o Piper, môjho dobrého priateľa Beckyho Blue Merle Vynikajúci Dane.

Chcel som jej ukázať fotografiu, pretože som nikdy nevidel sivú a čiernu (modrá Merle) vynikajúceho Danea pred Piperom.

Piper mi pripomína presne to, ako sú niektoré z predpisov amerického klubu pre chovateľskú stanicu trochu smiešne.

AKC rozpoznáva vynikajúci Dane v dodávaní farieb: kotlo, čierna maskatá pešiak, modrá (pevná šedá), čierna, harlekýn (biela s náhodnými čiernymi škvrnami) alebo plášť (čierna s bielym golierom, papuľa, prsníka, ako aj chvosta tip).

Blue Merle Vynikajúci dány ako Piper nie sú akceptované v AKC. Inými slovami, Piper je 100 percent vynikajúcej Dane, rovnako ako jej rodičia, ako aj vrháčikov, avšak od svojej farby nie je rozpoznaná.

Niektorí ľudia nechcú psa vlastniť, pokiaľ nie je zaregistrovaný AKC. Od tohto dôvodu chce menej ľudí kúpiť Blue Merle vynikajúcich Dánov, čo znamená, že chovateľ bude mať ťažší čas predávať tieto šteniatka rovnako ako pre ostatných.

Stále je pre mňa prekvapením, že podľa Piperovho chovateľa niektorí chovatelia zabijú šteniatka Blue Merle krátko po ich narodení. Tieto šteniatka môžu ponúknuť 500 dolárov namiesto 2 000 dolárov, aj keď okrem farby, medzi nimi, ako aj ostatnými šteniatkami nie je rozdiel.

Podstielka vynikajúcich šteniat Dane môže mať celý rad farieb. Napríklad Piperova matka bola Harlequin, ako aj niekoľko Piperových súrodencov.

Zdá sa nespravodlivé posúdiť psa podľa jeho farby, čo však viem? Vlastním mutt.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *