Použitie PET Med Soloxín na pomoc s hypotyreózou u psov, ako aj u mačiek

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare do FacebookfacebookShare pre TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPare k Moreaddthismore3

Hypotyreóza (nízka štítna žľaza) je jedným z najtypickejších hormonálnych stavov pozorovaných u psov. Aj keď je tento stav viditeľný v akomkoľvek type zmiešaného alebo čistého plemena, typické príznaky zahŕňajú:

– Získanie hmotnosti (bez podpory jedla)
– letargia
– chladná neznášanlivosť (hľadanie tepla)
– Tvrdý/suchý vlasový náter
– Strata vlasov
– Opakujúce sa infekcie pokožky alebo uší
– Problémy s úzkostným alebo muskuloskeletálnym systémom

Diagnóza tohto stavu sa zvyčajne vykonáva pomocou celého profilu štítnej žľazy vykonávaného na veterinárnej kancelárii vrátane merania T4, úplne zadarmo T4, ako aj autoprotilátok štítnej žľazy. Je nevyhnutné, aby veterinárni lekári nedosahovali rutinne iba T4 pri skríningu psov na hypotyreózu, pretože je možné diagnostikovať tento stav pri meraní iba T4.

Po správnej diagnostikovaní je liečba zvyčajne u liekov na predpis levothyroxín (názov SOLOXINE Brand SOLOXINE). Podľa mojich skúseností, ako aj sloxín v oblasti hľadiska, zvyčajne poskytuje výnimočné výsledky v normalizácii hladín štítnej žľazy ako lacnejšie generické značky. Vedľajšie vplyvy sloxínu sú neobvyklé, ale môžu zahŕňať hnačku a/alebo zvracanie. Zvyčajne sa to vyskytuje iba vtedy, keď je dávkovanie rovnako vysoké, ako je identifikované meraním hladín krvi štítnej žľazy pri následných návštevách.

Ak sloxín nepomáha stavu pokožky domáceho maznáčika, je nevyhnutné mať úplné posúdenie veterinárneho sledovania, aby ste zistili, či je dávkovanie vhodné, okrem vyhodnotenia iných chorôb, ako sú alergické ochorenie kože alebo iné hormonálne podmienky.

Hypotyreóza

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *