10 spôsobov, ako pomôcť vášmu Hyper Dog Relax

, môj Mutt Ace bol pomerne pokojný pes, ale mal niekoľko problémov s konaním príliš nadšeným! (Aktualizácia 2019: Ace zomrel.)

Plakal v aute a bol posadnutý tenisovým loptičkou. Pri návšteve niekoho domu by tiež kňučal a cítil sa nervózny.

A teraz máme Weimaraner, ktorý je do značnej miery úrovňou 10+, pokiaľ ide o energiu! Remy je Go-Go!

Nasledujú niektoré veci, ktoré som sa naučil urobiť, aby som pomohol svojim psom ochladiť. Dúfam, že niektoré z nich vyskúšate.

Ako pomôcť vášmu hyper psovi relaxovať

1. Choďte na prechádzku, samozrejme!

Povedal som to mnohokrát, ale chôdza so psom je taká dôležitá. Všimol som si obrovský rozdiel v úrovniach energie Remy, ak mal dlhú prechádzku oproti kratšej prechádzke. Je to iný pes, v závislosti od toho, či bol spolupracovaný alebo či bol schopný bežať. Viem, že to nie je výhovorka pre psa, aby sa správal len preto, že nemala dosť cvičenia. Ale čím menšia energetika, ktorú má pes, tým ľahšie bude trénovať a povzbudiť dobré správanie.

2. Predtým, ako sa vydáte von z dverí, uistite sa, že je váš pes pokojný.

Vždy som hovoril Aceovi, aby sedel skôr, ako sme išli na prechádzku alebo z akéhokoľvek dôvodu išli von. Musím to urobiť aj s Remym. Tiež sa uistite, že prejdem dverami pred mojimi psami, ale nemyslím si, že je to absolútne nevyhnutné. Ide o to, aby ste sa vyhli psa, ktorý člní a ťahá dverami. Ak je pes na začiatku prechádzky alebo jazdy do parku pokojný, bude pre ňu ľahšie udržiavať túto úroveň energie.

Ace sa naozaj rýchlo dozvedel, že ak nesedel pred odchodom z dverí, potom sme jednoducho nechodili. Ak sa váš pes správa príliš nadšený a úzkostlivý, keď vyzdvihnete vodítko, vráťte sa späť a skontrolujte e -mail alebo sledujte televíziu, kým nebude pokojná. Skúste ju prinútiť, aby si sadla na niekoľko minút, keď si položíte vodítko.

3. Nehovorte so svojím psom, aby ste ju viac nadchli a ešte viac.

Urobil som chybu, keď som rozprával veci vysoko nadšeným hlasom, napríklad „Ideme do parku?“ Alebo „Ste pripravení, Remy?“ To všetko je povzbudenie jeho nechceného správania, pretože ho stavia do stavu mysle, kde skáka, kňučí a stimulácia.

Ak sme v aute, je zaručené, že sa začne snažiť vyliezť do prednej strany alebo na mňa, ak s ním hovorím týmto spôsobom, bude sa s ním rozprávať. Najlepšie je jednoducho ignorovať psa. Chodenie do parku je pre psa dosť vzrušujúce a ona vie, kam ide. Nemusíte jej to hovoriť 10 -krát.

4. Presadzujte pravidlá pre svojho psa bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Zdá sa, že Remy zabudne na všetko hneď, ako odídeme domov. Pokojne sedí pred prechádzkou doma, ale kdekoľvek inde, ťahá sa, „Strangles“ sám a nezostane, keď to bolo povedané. Tu potrebujem precvičiť presadzovanie svojich pravidiel. Je to ťažké, pretože keď navštevujem ľudí, nechcú sedieť a čakať, kým sa môj pes uvoľní. A rád prinášam svojho psa všade, takže sa dozvedel, že ma nemusí počúvať, keď nie sme doma.

5. Nesnažte sa hlasovať utešiť svojho úzkostranného psa.

„Je to v poriadku“ alebo „Ste dobrý pes“, keď je váš pes nervózny a kňučanie alebo príliš nadšený, podporuje iba toto správanie. Vo väčšine prípadov je efektívnejšie iba ignorovať správanie.

6. Neodmeňte svojho psa akýmkoľvek spôsobom, kým nebude pokojná.

Pokúste sa odmeňovať pokojné správanie so svojím psom tým, že jej dáte jedlo alebo liečbu po tom, čo sedí a trpezlivo čaká. Dajte jej hračku iba vtedy, keď nechytí, stimuluje a je nepríjemná. A nenechajte ju z auta v parku, kým nebude pokojná. Toto je veľký pre Ace, Remy a I. Pravdepodobne skončím sedieť v aute 20 minút a prečítam si knihu.

7. Kúpte si jemného vodcu pre svojho hyper psa.

Ace okamžite ide do pokojného stavu mysle, keď som na neho položil svojho jemného vodcu. Vie, že sa s tým musí správať. Pre hyper alebo vzrušeného psa vám naozaj odporúčam vyskúšať to. S jemným vodcom je Ace menej pravdepodobné, že kňučí v aute alebo sa vytiahne na prechádzku. Stále je schopný robiť tieto veci, jednoducho nie. Počas jej nosenia je v inom stave. Mojím cieľom je prinútiť ho, aby konal pokojne s ním alebo bez neho.

8. Dajte svojmu hyper psovi prácu.

Psy sa ľahko nudia, ak im nedáme dosť na to, aby napadli svoju myseľ, na vrchole fyzického cvičenia. Skúste vziať svojho psa do triedy poslušnosti, triedu obratnosti alebo si ju kúpte batoh psa. Alebo ak je retrieverkou ako moja Mutt, nechajte ju nosiť niečo v ústach počas prechádzky. Všetky tieto veci jej pomôžu vypustiť prebytočnú energiu. Pozrite sa na 10 pracovných miest pre môjho psa.

9. Uistite sa, že ste konzistentní.

Konzistentnosť je najdôležitejšia. Môj pes musí vedieť, že mám vždy na starosti.

If I require Ace to sit before going outside when it’s just us home butNie, keď príde môj priateľ, potom sa Ace dozvie, že nie som vždy vážny a niekedy môže robiť, čo chce. Ak nechcem, aby Ace prenasledoval loptu v dome, potom ju nemôžem dovoliť a hneď sa na neho hnevá. To isté platí pre akékoľvek nechcené správanie. Je ľahšie nevymáhať pravidlá neustále, ale preto toľko psov sa správalo.

10. Precvičte si všetky vyššie uvedené.

Mojím cieľom je vziať eso na mnoho nových miest, ako sú Petsmart, rôzne parky a nové časti susedstva, aby na všetkých týchto miestach mohol praktizovať pokojné správanie. Bez ohľadu na to, na čom váš pes potrebuje pracovať, môžete ľahko nastaviť falošné situácie a precvičiť jeden krok za druhým. Ak váš pes, keď hostí chválite, precvičte si ju, aby si sedela pri dverách alebo na mieste v rohu miestnosti, zatiaľ čo zazvoníte zvonček. Akonáhle to má dole, skúste to s priateľom, ktorý už vie, že ste čudní. Ak váš pes nedokáže prestať štekať na ľudí, ktorí kráčajú po dvore, začnite tým, že ju nechajte sedieť a zostať pokojne na vodítku pri okne, keď ľudia chodia. Potom postupujte s ňou vonku, keď sedí a zostane na vodítku.

Toto je len niekoľko príkladov, ale je ich oveľa viac. Pamätajte, že každý pes je iný a bude lepšie reagovať na rôzne techniky.

Aké sú úspešné spôsoby, ako ste sa pokúsili prinútiť svojho hyper psa, aby sa zbavil?

Budem ochotný vyskúšať nové nápady.

Tento príspevok bol aktualizovaný v decembri 2016. To ma trochu smutne čítalo o tom, ako býval hyper eso. Teraz je pokojný, starý pes, ale naše nové šteniatko Remy je výbušné s energiou!

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *