[Nový produkt] ClavaMox Lucable Tablets

Addthis zdieľanie ButtonsShare do FacebookfaceBookFaceShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPirestShare do MoreaddthismoreSmore

Kožné infekcie u psov a mačiek sú častými príčinami bolesti a nepohodlia. Rany, abscesy a lézie musia byť vždy vyšetrené a liečené veterinárnym lekárom skôr, ako sa ustúpi závažná infekcia. Clavamox žuvacie tablety zvyčajne predpisujú veterinárny lekári ako bezpečné, ľahko riadené antibiotické lieky, ktoré sú účinné proti baktériám, ktoré spôsobujú kožné infekcie u domácich miláčikov.

Prečo psy a mačky dostávajú kožné infekcie?

Na pokožke vášho domáceho maznáčika žije nespočetné množstvo baktérií prirodzene. Ak je imunitný systém psa alebo mačky silný a správne funguje, tieto patogény sa udržiavajú pod kontrolou. Aj keď váš domáci miláčik zažije ranu pokožky od poškriabania svrbenia, zdravý imunitný systém zastaví nadmerné zvyšovanie škodlivých baktérií, ktoré by mohli mať za následok infekciu. Ak je imunitný systém vášho domáceho maznáčika ohrozený, zlom v pokožke je ako otvorené dvere pre baktérie, ktoré vstúpia do tela vášho domáceho maznáčika a zhromaždia sa, čo vedie k červenej, svrbivej a lézii naplnenej hnisom. Kožné infekcie u psov a mačiek sa môžu vyvinúť na pyodermu alebo dokonca aj systémové infekcie, ktoré môžu spôsobiť vážne zdravotné hrozby.

Príčiny kožných infekcií u psov a mačiek zahŕňajú:

Uhryznutie hmyzom

Škrabanie

Rany z nehôd alebo bojov s inými zvieratami

Dermatitída na blchy

Alergické reakcie na jedlo alebo lokálne/vdýchnuté alergény

Autoimunitné choroby (komplex Pemphigus, systémový lupus erythematosus atď.)

Potlačená imunita spôsobená základnou chorobou alebo liekmi

Aké sú príznaky infekcie kože pre domáce zvieratá?

Príznaky kožnej infekcie u vašej mačky alebo domáceho psa môžu obsahovať:

Sčervenanie

Nadmerné teplo v oblasti

Svrbenie/poškriabanie

Kôrky

Škálovanie pokožky

Strata vlasov

Otvorené a/alebo vytekajúce vredy

Pustules (pľuzgiere naplnené hnisom)

Silná alebo faulová vôňa

Diagnostika a liečba kožných infekcií u domácich miláčikov

Ak máte podozrenie, že vaša mačka alebo domáci pes môže mať kožnú infekciu, vyhľadajte radu od svojho veterinárneho lekára na diagnostiku a liečbu. Správny liek pre vášho domáceho maznáčika je možné predpísať iba po identifikácii určitého kmeňa baktérií spôsobujúcich infekciu. Váš veterinárny lekár pravdepodobne preskúma vášho domáceho maznáčika s úplným fyzickým vyšetrením, ako aj s diagnostickými laboratórnymi testami, ako sú krvné testy, analýza moču a test na škrabanie kože.

Ak je diagnostikovaná príčina kožnej infekcie vášho domáceho maznáčika, váš veterinárny lekár môže v závislosti od zisteného patogénu predpisovať antibiotiká alebo antimykotické lieky. Je nevyhnutné, aby ste nebrali antibiotické ošetrenie do svojich vlastných rúk. Použitie nesprávneho antibiotika môže zabíjať baktérie, ktoré sú užitočné pre vášho domáceho maznáčika, a nie pre hlavnú príčinu infekcie. To by mohlo spôsobiť výrazné zhoršenie zdravia vášho domáceho maznáčika. Nedávajte antibiotiká, ktoré boli predpísané ľuďom mačkám alebo psom, pretože to môže byť život ohrozujúci.

Ako môžem zastaviť kožné infekcie u svojho domáceho maznáčika?

Udržiavanie imunitného systému vášho domáceho maznáčika silného, ​​ako aj starostlivosť o jeho pokožku a kabát, pomôže zastaviť menší rez alebo škrabance vyvíjať kožnú infekciu.

Dajte svojmu domácemu miláčikovi denný multivitamín, ako aj dobrý doplnok pokožky a kabátov pozostávajúci z omega 3 mastných kyselín. Čím zdravšie je pokožka vášho domáceho maznáčika, tým menej náchylná bude bakteriálna nerovnováha, ktorá by mohla mať za následok kožnú infekciu.

Kúpanie vášho domáceho maznáčika často zvlhčujúcim šampónom pre domáce zvieratá pomôže udržať svrbenie pokožky na minime.

Nezabudnite tiež chrániť svojho domáceho maznáčika pred blchami a kliešťami, pretože tieto škodcovia sú hlavným zdrojom svrbenia, poškriabania, podráždenia kože a chorôb u mačiek a psov.

Clavamox Žuvacie tablety dobyjú infekcie kože pre domáce zvieratá

Tablety s žuvateľnými tabletami Clavamox sa používajú na liečbu infekcií pokožky a mäkkých tkanív u psov a mačiek. Chutný, žuvateľný tablet je ľahké dať vášmu domácemu miláčikovi a každý z nich je hodnotený za ľahké rozdelenie, takže zakaždým dáte správnu dávku.

Clavamox žuvacie tablety predpisujú veterinárny lekári na liečbu veľkého množstva bakteriálnych kožných infekcií vrátane abscesov, infekcií rany, celulitídy a pyodermy. Predávajú sa na tablet, takže dostanete iba to, čo váš domáci miláčik potrebuje. To pomáha udržiavať náklady na nízkych výsledkoch a zaisťuje čerstvosť liekov vášho domáceho maznáčika.

K dispozícii v štyroch silných stránkach a žuvacie tablety ClavAMOX pozostávajú z amoxicilínu a kyseliny klavulanovej. Toto širokospektrálne antibiotikum úspešne lieči množstvo rôznych bakteriálnych infekcií u mačiek a psov a je k dispozícii iba na predpis. Opýtajte sa svojho veterinárneho lekára, či sú tablety žuvateľné ClavAMOX ideálne pre vášho domáceho maznáčika.

Nové výrobky Healthpet Lieky a Coatveterinary Care

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *