Dajte mi dve brucho, ako aj telefonáty, ktoré mi hovoria ráno

Addstis, zdieľanie tlačidiel na FacebookfacebookShare na Twittertwittertwittershare to PinterestpinterestPareShare to Moreaddthismore11

Práve som sa vrátil z 23. výročného klinického uspokojenia Americkej akadémie administratívy bolesti, kde sa lekári bolesti z celej krajiny stretávajú, aby sa podelili o svoju najnovšiu výskumnú štúdiu o tom, ako presne vylúčiť bolesť. Bolesť je skutočne najtypickejším dôvodom, prečo ľudia navštívia svojho lekára. Bolesť môže byť náznakom nejakého iného stavu zdravia a wellness, ako je reumatoidná artritída alebo bolesť, sa môže vyskytnúť, keď sa zdá, že čokoľvek iné je normálne, napríklad bolesť, ktorá môže pokračovať po „úspešnej“ operácii chrbta. Keď ste lekár bolesti, ako som ja, máte tendenciu vidieť náročné problémy s bolesťou. Mnoho druhov bolesti rýchlo zmizne. Možno si otočíte členok alebo si cez víkend vytiahnete nejaké svaly do chrbta a cez víkend ho preháňajú. Beriete to jednoduché na pár dní, rovnako ako sa cítite rovnako ako nový. Pre mnohých ľudí sa však bolesť zhoršuje a stáva sa zdrojom nepretržitého nepohodlia, frustrácie, ako aj zdravotného postihnutia.

Jedným z najviac frustrujúcich druhov chronickej bolesti pre pacientov, ako aj ich lekárov je fibromyalgia. Fibromyalgia je rozsiahly stav bolesti spojený s mnohými ďalšími problémami, ako sú únava, tráviace problémy, ako aj depresívna nálada. Neexistuje žiadna tabletka, ktorá by sa mohla zbaviť fibromyalgie, ako aj tie najlepšie liečby zahŕňali zložitú prácu – napríklad cvičenie a objavovanie zručností v oblasti správy bolesti. Naše centrum má aktívnu výskumnú štúdiu fibromyalgia, ako aj liečebný program, ktorý skúma oveľa lepšie metódy na diagnostiku a liečiť tento normálne zložitý stav. Začiatkom tohto roka mali naši pacienti ďalšiu podporu bolesti, keď sa nový člen pripojil k nášmu liečebnému tímu-môj mäkký pšeničný teriér, pšenica.

Skúmali sme, či mať pšenicu v čakacom priestore zmenilo porovnanie bolesti, ako aj ďalšie opatrenia úzkosti po tom, čo ľudia s fibromyalgiou strávili čas v bežnom čakacom priestore alebo v čakacích priestoroch s pšenicou. Tu sme našli:

Čakacia doba bola v priemere asi 15 minút.

Významné zníženie bolesti sa vyskytlo u 34 percent ľudí po čase pšenice, ako aj iba 4 percentá ľudí po rutinnej čakárni.

Únava bola po rutinnej čakárni takmer o 20 percent nižšia ako o 10 percent horšie.

Úzkosť a nešťastie boli po tom, čo boli v rutinnej čakárni, znížili najmenej 40 percent po pšenici a nezmenili sa.

Táto skúsenosť naučila mnohých pacientov, aby sa obrátili na vlastného psov alebo mačacích mačiek v dome, keď sa hladina bolesti alebo iné príznaky začali rozplavovať. Takže predpis „Dať dve brucho peelingy alebo škrabance na ušiach“ sa môže skutočne stať súčasťou praktickej stratégie znižovania symptómov. Pamätajte – metódy správy painov vo všeobecnosti fungujú najlepšie, keď sú integrované spolu. Takže pestovanie psov plus napínanie, ako aj prechádzka so psom bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou oveľa lepšiu redukciu stresu, ako aj dopady na zmiernenie bolesti ako samotné maznanie psov.

zdravotné a wellness výhody domácich miláčikov

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *