AKC „Národný deň požiarnej bezpečnosti domácich miláčikov“ Návrhy na udržanie bezpečnosti zvierat

s „Národným dňom požiarnej bezpečnosti domácich miláčikov“, ktorý sa blíži 15. júla, GoodNewsforPets zdieľa niektoré základné informácie o tom, ako udržať našich chlpatých kamarátov v bezpečí pred domácimi požiarmi. Nedávno sme oslavovali júnový národný mesiac pripravenosti na domáce zvieratá, ale bezpečnosť domácich miláčikov je neoddeliteľnou súčasťou zodpovedného vlastníctva domácich miláčikov a ročnej praxe.

Aby sa pomohlo znížiť odhadovaných 500 000 zvierat postihnutých domácimi požiarmi každý rok, v roku 2009 sa americký klub chovateľskej stanice a bezpečnostné služby ADT začal „Národný deň požiarnej bezpečnosti domácich miláčikov“. Takmer 1 000 domácich požiarov sa každý rok neúmyselne začalo Podľa analýzy údajov Národnej asociácie požiarnej ochrany. Tento celoštátny deň povedomia vychováva majiteľov domácich miláčikov o potenciálnych rizikách, keď sú zvieratá opustené doma a ponúka im osvedčené kroky prevencie, ktoré zaručujú ich bezpečnosť.

AKC ponúkol nasledujúce návrhy, ktoré pomôžu chrániť váš domov a blízkych pred náhodným požiarom:

Zabráňte svojim domácim miláčikom v začatí požiarov

Hasiace otvorené plamene – Domáce zvieratá sú zvyčajne zvedavé a preskúmajú varenie spotrebičov, sviečok alebo dokonca oheň vo vašom krbe. Zaručte, že váš domáci miláčik nezostane bez dozoru okolo otvoreného plameňa a pred odchodom z domu sa uistite, že dôkladne zhasnete akýkoľvek otvorený plameň.

Odstráňte kachle – pred odchodom z domu nezabudnite odstrániť gombíky sporákov alebo ich chrániť pomocou krytov. Podľa Národnej asociácie požiarnej ochrany je sporák alebo kuchárka horná časť vybavenia zapojeného do vášho domáceho maznáčika, ktorý začína požiar.

Investujte do bezplatných sviečok – tieto sviečky zahŕňajú skôr žiarovku ako otvorený plameň a vytiahnite nebezpečenstvo z vášho domáceho maznáčika, ktorý klepal na sviečku. Mačky sú známe tým, že začínajú požiare, keď ich chvosty otočia zapálené sviečky.

Dajte si pozor na vodné misky na drevených palubách – nenechávajte pre svojho domáceho maznáčika vonku na drevenej palube sklenenú vodnú misku. Slnečné lúče, keď sa filtrujú cez sklo a voda sa môže skutočne zahriať a zapáliť drevenú palubu pod ňou. Namiesto toho vyberte z nehrdzavejúcej ocele alebo keramických misiek.

Udržujte svoje zvieratá v bezpečí

Udržujte zvieratá v blízkosti vchodov, keď sú mimo domova – majte obojok na zvieratách a vodítka pripravené pre prípad, že hasiči potrebujú zachrániť svojho domáceho maznáčika. Pri opustení zvierat doma ich udržiavajte v oblastiach alebo miestnostiach v blízkosti vchodov, kde ich hasiči môžu ľahko nájsť.

Zabezpečte mladé zvieratá-najmä s mladými šteniatkami, udržiavajte ich obmedzené od potenciálnych nebezpečenstiev požiaru, keď ste mimo domova, napríklad v prepravkách alebo za detskými bránami v chránených oblastiach.

Pretože zvieratá, ktoré zostali samy, nemôžu uniknúť z horiaceho domu – zvážte použitie monitorovaných detektorov dymu, ktoré sú pripojené k monitorovaciemu centru, aby ste mohli kontaktovať núdzových respondentov, keď nie ste doma. Tieto systémy ponúkajú pridanú vrstvu ochrany nad rámec dymových poplachov napájaných z batérie.

Pripevnite okno upozornenie na domáce zviera – zapíšte počet zvierat vo vašom dome a pripevnite statické prilepenie k prednému oknu. Tieto kritické informácie šetrí záchranár pri lokalizácii vašich domácich miláčikov. Nezabudnite aktualizovať počet uvedených zvierat. Môžete získať úplne bezplatné okno prilepenie na www.adt.com/pets alebo na základe podujatí o vlastníctve Canine Days Canine AKC. Podrobnosti sú k dispozícii na www.akc.org.

Zdroj: American Kennel Club

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *