Postarajte sa o novonarodené nemecké pastierské šteniatka

, obvykle, matka GSD zvláda jej neporiadok. Ľudia sa zvyčajne vyhýbajú miešaniu, pretože matka GSD neuveriteľne chránia vrh novonarodených nemeckých pastierov. Musíte však prevziať zodpovednosť v prípade, že matka GSD nemohla vyrobiť dostatok mlieka a tiež sa nechce starať o jej neporiadok.

Nemecký pastiersky psi sa rodia slepí, hluchí a bezzubí, ale so všetkou nutkaním dojčiť a tiež kapacitou plaziť sa smerom k horúčave tela svojej matky.

Ale aj keď je matka ochutená, vaše povolanie ako Raiser šteniatka nie je zďaleka z okupácie publika. V niektorých prípadoch si príroda vyžaduje malú podporu, aby ste si boli istí, že každé nemecké pastiersky šteniatko dostáva optimálny štart vo vašom živote.

Novorodenecký pastier

Nemeckí pastierski psi sa vyvíjajú veľké a sú svižní psi, ktorí sú veľmi inteligentní a verní spoločníci. Nemeckí pastieri vyžadujú rutinnú zdravotnú starostlivosť a starostlivosť.

Váš nemecký ovčiak môže vydržať dlhý a veselý život a stať sa vám osobne krásnym spoločníkom s opatrnými a pretrvávajúcimi pokusmi.

Nemecký pastier hnojizuje z horúcej sezóny. otehotnie a rodí veľa psov. Ak si uvedomíte, že vaša GSD je tehotná, pripravte si dôležité položky, aby jej pomohla starostlivosť o odpadky.

Mali by ste sa vziať nabíjanie, keď matka GSD negeneruje dostatok mlieka a nechce sa o neporiadok starať.

Otázkou však je, ako zaobchádzať s novorodencami nemeckých exotických psov?

Aby sme odpovedali na váš dotaz, opustili sme tohto sprievodcu, ktorý vám pomôže starať sa o vaše roztomilé šteniatka nemeckého pastiera.

Nemeckí pastierski psi sa vyvíjajú veľké a sú svižní psi, ktorí sú veľmi inteligentní a verní spoločníci. Nemeckí pastieri vyžadujú rutinnú zdravotnú starostlivosť a starostlivosť.

Váš nemecký ovčiak môže vydržať dlhý a veselý život a stať sa vám osobne krásnym spoločníkom s opatrnými a pretrvávajúcimi pokusmi.

Pripravte sa na príchod novonarodených nemeckých pastierskych šteniat

Keď ste zistili, že vaša GSD je tehotná, pripravte požadované veci, ktoré jej pomôžu pri starostlivosti o neporiadok. Zamyslite sa nad nákupom týchto prebiehajúcich vecí:

Whelping Box, vodotesný veterinárny matrac, kartónová skrinka, kúrenie, kvet, prikrývky, vankúše, uteráky

Matka GSD spolu s jej zmätkom chce, aby zostalo pokojné miesto. Malo by byť čisté, priestranné a pohodlné. Ak hotovosť nie je problémom, môžete si kúpiť komerčnú škatuľu Whelping spolu s matracou veterinárnej matrace. Ale mali by ste si želáte byť šetrní, potom môžete využiť iba čistú kartónovú škatuľu.

Uistite sa, že zostanú horúce, ponúknutím vykurovacieho systému a lampy. Môžete pridať prikrývku, uteráky, vankúše alebo staré papiere a fľašu s teplou vodou zabalenú do uteráka. Buďte opatrní, pretože psy môžu byť zapletené a dusené v prípade, že chodci, vankúše a uteráky nie sú napnuté.

Nahradenie šteniatkov, dojčenská nádoba alebo kŕmna injekčná striekačka

Ak je neporiadok ponechaný alebo osirečený, požiadajte svojho veterinárneho lekára o predpísané mlieko navrhnuté pre pastierskych šteniat. Kúpte si detskú fľašu alebo injekčnú striekačku na kŕmenie. Niekedy sú tieto položky nevyhnutné na to, aby získali matku GSD, ktorá nedokázala vyrábať dostatok mlieka alebo tínedžerov, ktorí majú podradný reflex.

Váha

Aby ste si boli istí, či nemeckí pastierskí psi získavajú dostatočnú váhu, sledujte svoju váhu pomocou vážiaceho množstva najmenej päťkrát týždenne. Ak psy nezískavajú dostatočnú váhu, nemusia mať dostatočnú výživu alebo mlieko, takže od svojho veterinára okamžite vyhľadajte vedenie.

Hodvábne gule alebo umývačka, injekčná striekačka na nasávanie žiaroviek

Mama GSD podporuje jej neporiadok, aby ich močil alebo vyprázdnil tým, že ich olizuje, ak je neporiadok vľavo, mali by ste ich vyprovokovať, pretože tínedžeri to nemôžu urobiť samostatne počas prvých dvoch mesiacov života. Na masáž alebo utierajte análnu oblasť použite vlhkú bavlnenú guľu alebo žinku. Využite injekčnú striekačku na saciu žiarovku, ak niečo bráni sinusovým pasážám psov.

Krok za krokom pre nemecké pastierské šteniatka

Keďže sa stará o nemeckých pastierskych psov, je skľučujúcou prácou, matka GSD môže chcieť vašu pomoc. Matka GSD porodí 9 psov v 1 vrhu, 6, pretože je to typické. To je tak, že je vhodné pre tých, ktorí jej pomáhajú, aby sa mohla sústrediť na zotavenie z práce.

Novorodenecký pastier šteniatka

Novorodenci, najmä 1 až 3-dňové staršie nemecké pastierské šteniatka, sú citlivé, takže kým tak neurobíte, vyhľadajte vedenie svojho veterinára, najmä ak ste neskúsení. Krátko po narodení mamičky GSD potom vyhodnotí jednodňové staršie nemecké pastierske psy, ak dýchajú.

Ak vidíte šteniatko s problémami s dýchaním, použite injekčnú striekačku na nasávanie žiaroviek na nasávanie preťaženia a vyčistenie dýchacích ciest. Ich oči a uši sú zatvorené, ale majú schopnosť plaziť sa v brušku a objaviť bradavky svojej mamy a potom nasávať mlieko.

Väčšina momentu jednoducho jedia alebo spia. Ak je matka GSD, ona alebo ona nemohla vyrobiť dostatok mliečneho kŕmenia, psy používajú detskú fľašu alebo kŕmenie injekčnej striekačky. Zvyčajne jedia každé 2 hodiny počas svojich veľmiprvý týždeň .

Assess if the temperature is hot because dogs Can’t control their temperature in this phase. You do not need to wash them now because the mother GSD will wash her mess by always licking them.

When the dogs are orphaned, You might wash them gently with A moist and warm fabric. Do not overlook to alter the beddings each day to keep the place dry and clean to avoid distress.

1 Week Old to 2 Week aged German Shepherd Puppies

There are few adjustments throughout their very first week as the Dogs’ eyes remain shut and they simply typically eat and sleep you ought to be detecting the dogs acquiring sufficient weight. You’ll observe a number of these wagging their tails too that is cute to check out.

The dogs will slowly open their eyes to the very first Time at fourteen days. They’ll be interested consequently expect them to maneuver around to scrutinize their environment.

Rather than crawlingthey try to utilize their legs although their legs can shake. evaluate their weight to find out whether they’re acquiring nicely and keep keeping them clean and warm.

3 Week Old to 4 Week aged German Shepherd Puppies

German shepherd dogs will strike another substantial milestone this week. Their ears will start in purchase that they can listen to the noises . even though their wrists still shake whenever they try to walk they can eventually stand by themselves.

They’ll start to interact and explore their environment much more so you shouldn’t distinguish the dogs from one another.

They’ll begin teething so they are inclined to snack everything. They’ll also be considering eating food. This moment they could urinate and defecate in their own so that you do not have to excite them but you still need to wash their wastes.

The dogs can walk nicely at 4 months so that they will continue Interacting with their sisters, their mom, along with their handler throughout playing. The handler ought to be cautious in managing the dogs so that they do not comprehend him as a hazard. They could begin also eating solid foods now because their teeth are fully formed.

5 Week Old to 6 Week aged German Shepherd Puppies

The German Shepherd dogs will probably still continue to rise physically. Their feelings are complex which will make them sting your hands it’s a wonderful concept to begin training your dogs.

It is essential to offer a premium good diet because The mother GSD’s milk generation begins to slow down.

The dogs can be completely weaned when they hit 6 weeks because they get independent of the mother. They also increase their socials abilities by playing not just with each other but also with individuals.

7 Week Old to 8 Week aged German Shepherd Puppies

They become fearful of new items and beginners in 7 days. Do not be shocked if they are not friendly with beginners anymore. Not to worry because this is only a conventional stage. This is a terrific moment to expose the dogs to several sounds, locations, and individuals.

German Shepherd dogs are fully weaned and completely Independent in their mother if they reach 8 months so that it’s wonderful to instruct them to stop behavioral issues. educate them basic controls but concentrate on blossom and bite inhibition. If the dogs aren’t completely potty trained, then train them today.

9 Week Old into 10 Week aged German Shepherd Puppies

Keep on training your dogs while offering them the very best Nourishment they could have. In 9 months, the concern of men German shepherd dogs typically ranges from 9 to 10 pound whereas the females are from 7 to 9 pounds. Their height ranges from 12 to 15 inches.

If the shepherd puppies reach 10 weeks, their ears will soon become pointy but occasionally the ears are jarring. That is fine so long as your ears aren’t always floppy.

Their weight and height will continue to rise offered that they’re adequately fed. but some dogs will not eat refuse to consume so that you need to guarantee they consume enough food.

By this time, your dogs ought to already understand how to gently utilize their mouth in dealing with humans so you’re able to increase their practice by instructing other primary commands. Be client when your dogs perpetrate a mistake.

Krok 1

Prepare a secure, comfortable bed, also Called a whelping box, prior to the dogs arrive. the box ought to be big enough for your mother and the dogs to maneuver smoothly.

A railing mounted on the interior five or five inches from the ground, will continue to keep a puppy safe if it creep between its mother and also the side of this box. Line the box with papers for rapid cleanup.

If blankets or towels are utilized, they need to be stretched tight thus that the puppies do not become tied up in brushed fabric or dropped beneath.

Krok 2

Supply a heat supply. Newborn puppies Are not able to keep a appropriate body temperature, for that reason it is typically vital to mount a heating lamp a safe space over the box. For the initial fourteen days, a constant temperature of 85-90 stupňov Fahrenheit je oveľa výhodnejší.

Od konca budúceho týždňa by sa teploty mohli pomaly znížiť na normálne 65-80 stupňov Fahrenheita.

Rodinný teplomer namontovaný na prednom konci tejto škatule Whelping vám môže pomôcť udržať teplo pod kontrolou, avšak videnie reči tela šteniat by vám mohlo umožniť vedieť, či sú pohodlné.

Šteniatka sa obvykle obťažujú, aby hovorili o telesnom teple, z tohto dôvodu môže znamenať, že sú príliš chladné, aby ležali v hromade alebo príliš horúce, mali by spať stranou.

Krok 3

Monitorujte pôrodný postup. Matky pracujú na spoločných 6 až 18 hodinách, na základe svojich vedomostí a tiež veľkosti tohto neporiadku, zvyčajne 5-10 psov pre nemeckých ovčiakov.

Šteniatka by mali byť povolené ošetrovateľom okamžite po narodení, pretože dojkavá aktivita stimuluje regeneráciu v mamičke a dodáva do šteniatka dôležité mleté ​​mol.

Keď začnú čerstvé rytmy, eliminujte tieto šteniatka, ktoré sa v súčasnosti narodili v oveľa kompaktnejšej škatuľke vybavenej vykurovacím podložkou na nízkej úrovni, aby ich udržali pred cestou, až kým sa nenarodilo nasledujúce šteniatko. Potom sa vráťte k matke a reštartujte dojčenie.

Krok 4

Posúdiť každé šteniatko v okamihu, keď sa narodí. Keď sa narodí každý ps, je potrebné ho vyhodnotiť, aby sa vytvorilo isté, že správne dýcha. Stimulujte pomalé šteniatko tým, že ho hojdáte silným pohybom smerom nadol pri udržiavaní pevného zadržania hlavy a ramien, alebo jednoducho trieť svižne drsným uterákom.

Ak obe tieto metódy neprinášajú uspokojivé výsledky, pokúste sa šokovať jeho metódu použitím kvapky brandy do svojho jazyka alebo alternatívnej tlače šteniatka na krk v uhryznutí studenej a horúcej vodovodnej vody.

Okrem toho, ak šteniatko znie preťažené, použite detskú injekčnú striekačku na jemné vyčistenie priechodov v krku a sínusu. Ďalej, ak je prebytočné krvácanie z pupočného pahýlu, odlupujte ho a tiež ho zmiešajte s zubnou pastou.

Krok 5

Udržujte karty o vývoji a chorobe každého šteniatka. Pri použití dojčenskej stupnice zvážte každé šteniatko ihneď po príchode a zaznamenajte svoju vlastnú váhu.

Zdraví nemecký pastiersky psi budú zvyčajne vážiť zhruba 0,08 približne 1,3 libier a medzi 1,6 až 2,1 libier od konca týždňa, čo v podstate zníži ich závažia príchodu. Denné váženie vás upozorní tie mláďatá, ktoré by mohli zlyhať.

Ak chcete rozpoznať osobné mláďatá, zaviazajte ďalšiu farebnú dĺžku priadze okolo krku každého z nich.

Krok 6

Sledujte problémy. Zdraví psi sú bacuľatá a spoločnosť a sestra asi každé 2 hodiny, kým ich žalúdky nebudú v okolí.

Vyživené psy jemne spia, hoci šteniatka, ktoré konzumujú atmosféru, sa môžu zdať dobre kŕmené, ale budú sa správať neuspokojivé, pôvodne kričia a objasňujú sa okolo, potom potom, možno sa nepohybujú.

Dehydratácia je zvyčajne včasným náznakom hlavného problému. Zhodnoťte, že hydratácia mláďat masírovaním pokožky v zadnej časti hrdla. Zdravá pokožka má tendenciu rýchlo sa odraziť, zatiaľ čo sušená pokožka zostane pokrčená.

Okamžitá veterinárna starostlivosť o ťažko sušené šteniatko sa môže vyhnúť katastrofe. Skurnované chovateľky šteniat môžu v domácnosti liečiť miernejšie puzdrá pomocou kŕmnej trubice a formulácie vrátane elektrolytov.

Krok 7

Udržujte matrac psov čistý. Dojčatá urobia veľa, aby si udržiavali čistú škatuľu masírovaním perineálnej oblasti svojich mláďat, aby stimulovali močenie a defekáciu, ale posteľná bielizeň by sa mala denne meniť, aby sa udržala suchá atmosféra.

Keďže sa mláďatá vyvíjajú a začnú jesť tuhé jedlo, stanú sa oveľa častejšie zmeny podstielky.

Záver
Šteniatka nemeckého pastiera sú skutočne pohľadom na pohľad z narodenia do zrelosti. Starajte sa o nich pekne a určite sa o vás budú starať.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *