Ako trénovať psie na stádo

Hladavých psov sú dobre známe pre ich intenzívnu jednotku a ich inštinktívnu prácu s hospodárskymi zvieratami. Tento krátky článok vám poskytne základnú myšlienku o tom, ako trénovať psie na stádo.

Psy pasíci sa používajú na starostlivosť o ovce, hovädzí dobytok a iné zvieratá po stáročia. Niektoré z bežných plemien pasív sú pastieri, kuchyne a samozrejme ovčiak. AKC píše, “hľadané plemená zdieľajú inštinktívnu schopnosť kontrolovať pohyb iných zvierat” vrátane časov ich majitelia.

“Je tu skutočné kúzlo v tom, čo je niečo, čo je druh surového, čo je ich inštinktívna práca a dostať ju do práce pre vás,” diskutuje Amanda Milliken, majiteľ ovčích fariem a niekoľkých hraniciach šampiónov.

Skočiť dopredu na:
skryť

Ako trénovať psie na stádo

Tréning psie na stádo – Začíname

Príkazy, aby poučili svojho pasu

Rozmanitosť tréningových štýlov

Pánske plemená

Výber pasienky psieho šteňa

Trémovanie a konkurencie na pasenie psov

Zručnosti vyhodnotené pri skúškach pasienkov

Je to všetko o lepení so svojím psom

ZOBRAZUJETE PROSTREDNOSTI TRADINGOVEJ CANINE?

Aká je vaša skúsenosť s chybnými plemenami pascí?

Ako trénovať psie na stádo

Úspech pasenia je zakorenený v vzťahu psa so zvieratami, ktoré je to, a jeho psovod. Vzťah, ktorý Amanda opisuje ako “komplikovanú a zábavu”.

“Budete stavať a vybudovať komplikovaný jazyk medzi obsluhou a psom,” vysvetľuje.

“Canine sa musí spoliehať na vás, aby ste boli dobrým spoluzakladateľom, takže ak si myslia, že robíte inteligentné rozhodnutia o ovci, ktorých sa počíta, dostane sa časom …. A čoskoro začínajú robiť veci, ktoré chcete, aby robili, keď ich chcete, aby to urobili namiesto toho, keď sa cítia poháňaní, aby to urobili. ”

Jedným z charakteristických znakov úžasného psovitého psa je obojsmerná komunikácia. Svojím postojom, rýchlosťou a telesným jazykom môže psie povie psovoder, ako hospodárske zvieratá reagujú a ako najlepšie ich premiestnenie. Psovod môže potom zodpovedajúcim spôsobom reagovať.

Hovorí Amanda, “v úžasnej ruke je oveľa viac konverzácie na cestách, než je tu handler bossing psie okolo.”

Hraničná kolie pasenie oviec

Tréning psie na stádo – Začíname

Amanda nám dal nejaký pohľad na to, ako trénovať psie na stádo. Školenie sa zvyčajne začína, keď sú psi asi jeden rok. Pred tým, že sa zameranie Amanda bol zameraný na budovanie svojho vzťahu s šteniatkami, čo im pomáha pochopiť rozdiel medzi najlepšími a nesprávnymi a zriaďovaním pracovného slovníka s nimi hovoriť.

Za 9 až 12 mesiacov, psi dúfajme, že si vyvinuli záujem o pasenie a sú dostatočne rýchlo, aby mohli predbehnúť ovce, hovädzí dobytok alebo iné zvieratá. Jednoducho naháňajú po dobytok.

Denný tréning je dôležitý, takže to zvyčajne znamená žiť na farme a starostlivosti o hospodárske zvieratá.

“Musíte zorganizovať svoju tréningovú situáciu, takže môžete odísť z vašich dverách do tucet oviec a pracovať svojich psov na 20 minút denne. V opačnom prípade sa s nimi nikdy nevyvíjate ten jazyk a vzťah, “hovorí Amanda, ktorá drží 150 oviec.

Amanda Milliken s jej hranicou kolie Dorey

Príkazy, aby poučili svojho pasu

Existujú štyri základné príkazy pasenia: vľavo, vpravo, prejdite hore a ľahnúť si.

Tréning začína hlasovými príkazmi, ale manipulátory typicky prechádzajú na píšťalky. Píšťalky možno počuť oveľa ľahšie na dlhé vzdialenosti, ako 700-800 yardov. Amanda tiež poznamenáva, že môžete byť oveľa presnejší s píšťalkou ako s hlasovým príkazom.

Na základe ihriska alebo dôrazu píšťalky psie bude vedieť, čo chce psovod. For example a big turn to the left may be communicated with a big long whistle versus a short soft whistle that implies just step to the left. Alebo malé zastavenie oproti plnej zastávke.

As with any training, it’s essential to go slowly and not push dogs too hard. Krátke intenzívne školenia sú lepšie ako chodiť na hodinu v čase a vyčerpávajúcu svojho psa. Herding is as much a mental exercise as a physical one, so over-training can exhaust a dog’s mind, which could decrease their enthusiasm. You ought to end the session with a canine that wants more.

Variety of Herding canine training Styles

Amanda strives to have a “lyrical” approach, where her canine can be fluid and responsive to the sheep. “I like to see somebody totally free their canine up on the front line. Not just a stop and go,” she says.

She also emphasizes that herding is about managing the stock and is not an obedience exercise.

“Often peopleChoď na skúšky a hovoria: “Oh, že osoba povedala ležať a psie si ľahol.” Nie, ale zaškrtne sa … hore jeho tempo a spomalil sa a vzal ovce na pomalšie tempo a to bolo naozaj bod príkazu. ”

Pánske plemená

Psy, ktorí sú veľmi špecializovaní. Boli chované pre generácie pre konkrétne kvality potrebné na zhromažďovanie, stádo a chrániť hospodárske zvieratá. A rôzne plemená sú oveľa vhodnejšie pre rôzne typy zásob. Napríklad hraničné kólie vládne najvyššie, keď sa týka zváženia oviec.

Len niekoľko z početných plemien Canine patrí:

Hraničná kolie
Austrálsky hovädzí dobytok (Heeler)
Corgi
Starý anglický ovčiak
Belgický ovčiak
Kolieska
Šeltie
Nemecký ovčiak
Tvarturen
Austrálska Keplie
Mcnab

Všimnite si, že existujú desiatky oveľa viac plemien. To je len krátky zoznam niektorých z populárnych chovov z populárnych plemien po celom svete.

Tiež, len preto, že psík je klasifikovaný ako “plemeno pasenia”, neznamená to, že to bude hodný pes. Rovnako ako tam sú niektoré labradori, ktorí nemajú radi vodu a nenačítajte si vec.

Border Collie Puppy s Wolfhoundom

Výber pasienky psieho šteňa

Amanda poznamenáva, že je veľmi náročné posudzovať šteniatka. Poradí ľuďom, aby sa pozreli na pracovné záznamy a štýly rodičov.

Potom hovorí: “Musíte dostať škrabanie až do starého roka a potom ju pracovať s akciami a zistite, ako to pre vás panví. Každý psík má iný pracovný štýl. ”

Ako sa obsluhuje obsluha oveľa skúsenejším, porozumeli si svoj vlastný štýl a aký typ psie funguje pre nich najlepšie.

“Zrazu začnete vidieť rôzne vlastnosti u psov, ktoré na vás a veci, ktoré pracujú s vašou postavou o niečo lepšie,” hovorí Amanda.

Ďalšou možnosťou je prijať staršiu psie, ktorá má skúsenosti s pastením.

Amanda vysvetľuje, “môže sa dostať na miesto, kde majú nejaké dobré veľmi talentovaných mladých psov. Vedia, že nemajú príliš veľa času na staršie psie a mohli by to predávať na najlepšieho domu … to naozaj pomôže priniesť vás spolu ako psovod. ”

Trémovanie a konkurencie na pasenie psov

Manipulátory a psov položili svoje pasienky na skúšku na skúškach ovčiaka. Skúšky prebiehajú v Severnej Amerike.

Na skúšku, psie a psovodné spracovanie premiestnenie malé stádo oviec (zvyčajne tri až šesť zvierat) okolo predbežného kurzu.

Amanda Milliken s jej hraničným kolie Howell po víťazstve MEEKER SHEPHDOG TRIAL

Úrovne hospodárskej súťaže zahŕňajú nováčik (pre menej skúsených psov), pro-nováčik (skúsený manipulátor s mladým psím alebo neskúseným psovodom so skúseným psom) a otvoreným (pre každého). Každá úroveň vyžaduje rôzne zručnosti.

Zručnosti vyhodnotené pri skúškach pasienkov

Niektoré zručnosti vyhodnotené v skúškach sú nižšie (pracovné lokality oviec má hodnotný glosár):

Zhromažďovanie: začína s predstihom, kde handler pošle psie, aby vyzdvihli ovce. Keď ovce začínajú premiestniť pod vplyvom psa, to sa nazýva “výťah”. Fetch je, keď psie prináša ovce cez kurz smerom k obsluhe.

Jazda: Cannine berie ovce alebo hovädzieho dobytka od psovod. Pracovné stránky o ovčiaka poznámky, “jazda má dôveryhodnosť za to, že je náročná, pretože prírodná reakcia psa je, aby zásoby na obsluhu skôr, než ich zatlačte.”

Prenos: Piesť sa pohybuje ovca do pera.

Singling: Oddelenie jednej alebo dvoch oviec od hlavnej skupiny.

Hospodárske zvieratá sú veľkým zástupným znakom v akejkoľvek súťaži. Amanda vysvetľuje, “je to v skutočnosti ťažšie pre psov, aby pracovali malé skupiny [oviec], než je pracovať 150, pretože tie sú oddelené od svojich rovesníkov a sú nervózni a ťahať rôzne smery. Whereas if they’re in a group they’re very relaxed.”

Poznamenáva, že plemeno oviec používaných v skúškach sa líši podľa miesta. Western sheep tend to be much more wily and difficult. “They always blow the minds of the dogs,” she says.

“What your training amounts to is preparing you for the things that happen on a trial field and you can’t predict what those are going to be,” she explains.

“You have to become incredibly flexible and deal with the problem as it presents itself to you on the field. and it’s your job to take those sheep around the course no matter what they’re like. learning to be flexible is very important.”

Je to všetko o lepení so svojím psom

Over the course of her career, Amanda has won various competitions, including the us national finals in 2005 and the Canadian championships seven times. but for her, the relationship with her dogs and the lifestyle she has bje mnoho odmeňovaní.

“Toto sú veľmi sofistikované partnerstvá, ktoré si vyberiete týchto psov. Majú program a chcú niečo urobiť … vytvára iný charakter v tom mladom psom. Sú šťastní, o čo robia. ”

Dospel k záveru, “Tento životný štýl stojí za to. Je to taká úžasná vec. To vám dáva také chvíle úžasnej jasnosti a šarm a koncentrácie. ”

ZOBRAZUJETE PROSTREDNOSTI TRADINGOVEJ CANINE?

Aká je vaša skúsenosť s chybnými plemenami pascí?

Dajte nám vedieť v komentároch nižšie! Radi by sme vedeli o svojom pasšňovacom psovi!

Súvisiace články:

Hospodárske zvieratá strážcovia psov
Ako sa vzdelávanie psov agility vzťahuje na všetky školenia
Najlepšie plemená pre beh
Therapy Canine Tréning

Julia Preston píše, že to Mutt o psích správanie a školenia, pracujúcich psov a života na jej farme v Ontario, Kanada. Má sladkú, laid-back boxer mix s názvom Baxter. Ona je tiež blogger doma na 129 akrov, kde píše o svojich dobrodružstvách žijúcich v krajine a renovácii DIY.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *