Choroba srdca u psov, ako aj u mačiek

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPirestShare do MoreaddthismoRe9

Je môj psí požiadavka na preventívne lieky pre preventívne lieky na srdcový červ po celý rok, aj keď je hlavne domáci pes? Toto je jedna z najtypickejších otázok, ktoré dostávame v každodennej veterinárnej praxi. Choroba srdca je parazitická choroba prenášaná komármi. Po pohryznutí srdcovým infikovaným komárom, nezrelé štádiá srdcových červov nazývaných larvy srdcového červov pomaly dozrievajúce po mnoho mesiacov, ako aj nakoniec skončia na ich konečnom mieste dozrievania v pľúcnych artériách psa alebo mačacieho mačacie Srdce.

V závislosti od súkromnej náchylnosti psa alebo mačky, priemerná teplota okolia v časti krajiny Žije strážca, ako aj počet srdcových červov prepravujúcich komáre v oblasti, všetky tieto prvky ovplyvňujú riziko infekcie v poskytovanom oblasť. Zvieratá pozitívnych na srdcové červy boli zdokumentované vo všetkých 50 štátoch a miera infekcie sa môže meniť od 2 do 4 percent v závislosti od vyššie uvedených prvkov.

U mačiek je riziko o niečo nižšie; Infekcia srdcových červov u mačiek, ako aj následná patológia pľúc, ako aj srdce, sú však progresívne uznávané a oceňujú veterinárna komunita. Príznaky infekcie srdcových červov sa môžu pohybovať od sublinických (čo znamená vôbec žiadne príznaky), rôzny stupeň netolerancie cvičenia, kašeľ, ako aj v závažných prípadoch opuchu brucha, ako aj najlepšie strážené srdcové zlyhanie.

Príležitostne môže zrazenina písať, pretože sa telo pokúša zbaviť srdcových červov, ktoré sa môžu dostať do obehu, ako aj potenciálne podať v dôležitých orgánoch spôsobujúcich poškodenie obličiek, poškodenie pečene alebo dokonca náhlu smrť. A zatiaľ čo mačky sa bežne považujú za hostiteľa „slepej uličky“ pre srdcové červy s mnohými mačkami, ktoré nevykazujú žiadne príznaky, iné mačky sú citlivejšie na existenciu dokonca jednej alebo dvoch dospelých srdcových červov, ako aj lariev, ktoré vykazujú rôzny stupň respiračných symptómov, ktoré sú Bežne sa mýlia ako mačací astma, ako aj chronické alebo prerušované tráviace symptómy, ako je zvracanie.

Prenos srdcových červov v severných dvoch tretinách krajiny trvá iba niekoľko mesiacov v roku, na juhu sa však prenos môže vyskytnúť po celý rok. Avšak s rastúcim nedávnym svetovým otepľovaním, ako aj medzištátnym cestovaním, ktoré mnohí ľudia teraz robia po celej krajine na rôznych miestach počas celého roka, americká veterinárna spoločnosť Heartworm Society teraz odporúča celoročnú prevenciu. Ich odporúčania tiež prichádzajú v čase, keď sa zvyšuje obavy z toho, čo sa nazýva zoonotické choroby, ktoré sú chorobami potenciálne prenášané zo zvieraťa na človeka. Mnohé z súčasných mesačných preventívnych liekov na prevenciu srdcového červov majú ďalšie prísady, ktoré sa tiež chránia pred zoonotickými chorobami, ako sú škrkavky alebo háčiky.

Na trhu je veľa bezpečných mesačných preventívnych liekov na srdcové červy, s dlhodobými výsledkami spoľahlivosti, ako je napríklad HeartGard Plus, ako aj Sentinel. Niektoré z novších lokálnych produktov blší/kliešťov tiež chránia proti srdcovým červami; Zostávam však zástancom vyskúšaných a hodnotených mesačných preventív, ktoré existujú už roky, a nie aktuálne lieky na prevenciu srdcových červov.

Mnoho klientov sa bežne pýta, prečo ich veterinári vyžadujú testovanie srdcových červov každý rok. A hoci z lekárskeho hľadiska, dávať dokonca aj pozitívneho psa srdca akýkoľvek typ novších mesačných preventívov nie je v mnohých prípadoch problémom, stále je skvelým konceptom, aby váš psí srdcový červ vyhodnotil, keď rok. Aj keď sú tieto výrobky takmer 100 % účinné pri prevencii srdcových červov, stále existujú potenciálni súkromní psi, ktorí sú jedinečne zraniteľní voči infekcii srdcových červov, a to aj s usilovným mesačným klientom v správe. Ak je váš domáci miláčik na prevencii srdcových červov po celý rok, niektorí veterinári povolia každý druhý rok testovanie krvi. Ak však ochranca zvierat zmešká niekoľko mesiacov prevencie srdcového červov svojho domáceho maznáčika, nie je dôležité, aby ich okamžite vyhodnotili pred reštartovaním tabliet, ktoré mnohí veterinárny úrady stále chybne rozprávajú svojim klientom. Toto okamžité testovanie bolo dôležité iba pri používaní starých liekov na prevenciu srdcových červov, ktoré boli na trhu pred rokmi, pretože v tých prípadoch, ak by niekto dal srdcovému pozitívnemu psovi jednu zo starých každodenných tabliet, ako sú filabity, môže existovať zvýšené riziko, že by bolo zvýšené riziko alergická alebo život ohrozujúca anafylaktická reakcia. Zatiaľ čo reakcie na lieky na srdcové červy sa niekedy môžu vyskytnúť, veľa zvierat ich toleruje v poriadku a užívajú si žuvateľné príchute, s ktorými sa bežne balejú.Srdcový červ

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *