Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť pre svoju mačku

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare, aby PinterestpinterestPinterestShare pre Moreaddthismore4

Dnes používam laboratórny plášť, pretože mám niečo hlavné na diskusiu: zdravie vašej mačky. Viem, nikto sa neradi chodí k lekárovi, ako aj zvlášť nie mačky. Pochopili ste však, že výskumná štúdia zistila, že oveľa viac ako polovica mačiek nebola v minulom roku na veterinárnom lekárovi? Národný vezmite mačku do dňa veterinára je sobota 22. augusta, takže je to vynikajúci čas na liečbu situácie.

S najväčšou pravdepodobnosťou si myslíte: „Ale Daisy, moja mačka nenávidí ísť k veterinárovi!“ Môže to byť pravda, avšak mačky sú profesionálmi pri skrývaní chorôb. Psy majú oveľa pravdepodobnejšie ako mačky, aby získali rutinnú veterinárnu starostlivosť, možno preto, že sa zdá, že psy kňučia o každom kúsku problému! Ak počkáte, kým sa váš stoický mačiatko skutočne javí ako chorý, aby ste ho vzali k veterinárovi, chýba vám možnosť chytiť chorobu skôr, ako sa zistí alebo zhoršuje. Rutinná, preventívna starostlivosť, ako sú ročné skúšky, ako aj laboratórna práca, môžu včas nájsť potenciálne problémy. Okrem toho z skúseností chápem, že ihly len trochu štiepajú.

Tu som na svojej poslednej veterinárnej návšteve a snažil som sa byť odvážny. Lekár ma zvážil, analyzoval všetky moje časti a vzal niekoľko mojich krvi. Práve tu je trápna časť: vyprázdnil moje análne vaky. Yuck! Zlá správa je, že som si musel vyčistiť zuby neskôr v tomto týždni. Veľkou správou je však to, že som vo všeobecnosti celkom veľké zdravie. Som veľmi šťastný zo seba. Rovnako ako v popoludní som dostal ďalšie dobroty za to, že som tak odvážny.

Na druhej strane Harley sa tak nezúčastnil v kancelárii veterinára. Stále však dostal ďalšie dobroty.

Aj keď by vaša mačka s najväčšou pravdepodobnosťou vybrala nejaké catnip, nové hračky alebo dobrý poškriabanie, najmiernejší darček, ktorý môžete poskytnúť mačke, je darom skvelého zdravia. Aj ja sa v niektorých prípadoch skrývam, keď sa stane niečo desivé. Byť chorý je však oveľa desivejší ako ľahká veterinárna návšteva. Dúfam, že si vezmete moje vedenie, ako aj rutinnú návštevu vašich vlastných mačiek, aby ste videli veterinára, ak sú minulosťou na skúšku.

Daisy Curly Catveterinary Care

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *