Február je domáce zvieratá zubné zdravie a wellness mesiac

februárový mesiaca zubného zdravia a wellness mesiac, pričom majiteľom domácich miláčikov pripomína hodnotu rutinnej zubnej starostlivosti.

V roku 2016 celoštátni členovia strávili oveľa viac ako 16,1 milióna dolárov na zubné podmienky pre domáce zvieratá, ako aj na postupy, štvrtý veľa typického typu nároku na poistenie poistného krytia domácich zvierat predložených v minulom roku. 80 000 poistných krytí PET vyhlásení predloženého v minulom roku odhaľuje o 16 percent zvýšenie oproti predchádzajúcemu roku.

Preventívna ústna starostlivosť nie je potrebná iba pre domáce zvieratá, ale aj pre majiteľov domácich miláčikov je to ekonomicky hluk. V roku 2016 bola typická výška poistného nároku na čistenie zubov domácich miláčikov a leštenie 178 dolárov. Naopak, typická výška poistného nároku na liečbu choroby súvisiacej s zubami bola 214 dolárov. Periodontálna choroba predstavovala najviac zubné poistenie domácich miláčikov, ktoré sa minulý rok vyhlásilo na celoštátnej úrovni – oveľa viac ako 29 000. Infekcie zubov predstavovali druhý veľa typických tvrdení súvisiacich s zubami, čo predstavuje oveľa viac ako 21 100.

Zlá zubná starostlivosť môže súvisieť s vážnymi problémami so zdravím a zdravím, ako aj s kratšou životnosťou u psov aj u mačiek. Baktérie spojené s nahromadením z kameňa, ako aj s periodontálnymi chorobami môžu prispieť k problémom so srdcom, pečeňou a obličkami.

“Naša rodinná domáce zvieratá požiadavka zubnej starostlivosti, ako aj kontroly rovnako ako my,” uvádza Carol McConnell, DVM, MBA, viceprezident, ako aj hlavný veterinárny lekársky policajt pre celoštátne. „Pravidelné veterinárne vyšetrenia sú rozhodujúce pre orálne zdravie a wellness domácich miláčikov, pretože zahŕňajú zubné hodnotenia. Váš veterinárny lekár môže tiež navrhnúť čistenie zubov vašich domácich miláčikov medzi veterinárnymi GO, aby zastavili hromadenie zubného kameňa pozdĺž línie ďasien, ktorá vyvoláva zápal alebo bolesť, keď sa dotknú ďasná alebo ústa, ako aj môže spôsobiť bolestivé stravovanie. “

Podľa American Veterinary Medical Association (AVMA), organizácia venovaná pokroku v oblasti vedy, ako aj umeniu veterinárneho lekárstva, 80 percent psov, ako aj 70 percent mačiek vykazuje náznaky ústnej choroby do troch rokov. Celoštátne povzbudzuje rodičov pre domácich miláčikov, aby si orálne zdravie a wellness svojich domácich miláčikov preskúmali dvojročne veterinárny lekár.

Podľa AVMA patria náznaky zubných chorôb u psov aj mačiek:

Červené zapálené ďasná alebo hnedasto-žltý zub

Zápach z úst

Krvácanie z úst

Časté labky alebo čistenie pri obchodovaní a/alebo ústach

Neochota jesť – napríklad výber jedla a potom ho vyplivnúť

Na pomoc pri vyvážení nákladov na zdravotnú starostlivosť spojené s zubnými podmienkami v domácich miláčikoch je na celoštátnej úrovni veľa prominentného plánu poistného krytia domácich miláčikov, celý domácimi zvierata čistenie.

Zdroj

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *